🌅 Doba letu do Dominikánské republiky

Jak dlouho trvá let z Česka do Dominikánské republiky? Přímý let z Prahy na letiště Punta Cana je možný pouze v rámci zájezdu u cestovních kanceláří Čedok, Exim a Fischer. Tyto CK mají pronajatý Boeing 787-Dreamliner, který zvládne tento dlouhý let uletět bez mezipřistání. Doba takového letu je přibližně 10 hodin.

Dominikánská republika: Nejlevnější dovolená – 18.240 Kč ⇒

Existuje přímý let?

Bývaly časy, kdy se některé české letecké společnosti snažili na charterových letech létat až do Punta Cany s klasickými Boeingy 737 (jedna ulička, letadlo určené na krátké vzdálenosti). 

Exim Tours, Čedok a Fischer naštěstí mají pronajatý Boeingu 787. Při zakoupení zájezdu u těchto CK se tak dostanete do Dominikánské republiky na přímém letu rovnou z Prahy. Doba letu je kolem 10 hodin.

Další možností přímého letu je odlet z rakouské Vídně, Frankfurt nebo Berlína. Právě odsud ovšem pořádají zájezdy jen německé cestovní kanceláře a tyto zájezdy nekoupíte u české CK.

Letiště mezipřistání

Všechny lety u zájezdů zakoupených přes cestovku jsou s krátkým přeletem mezi Prahou nebo Brnem a mezinárodním letištěm (obvykle Vídeň, Mnichov, Paříž, Londýn, Drážďany, Frankfurt) a následně už přímý let dálkovým široko-trupým letadlem. I proto je nyní komfort při cestě radikálně jiný.

Velká letadla určená pro lety na dálkových trasách mají dvě uličky, lepší vzduch (přetlakování) na palubě, skvělé občerstvení a nápoje, zábavní systém na každém sedadle, polštářek a deku, více místa a pohodlí i lepší obsluhu. Na let se tedy doslova můžete těšit.

Zvolit můžete také rezervaci pouze letenky přímo u letecké společnosti. V tomto případě budou ovšem doby letů u těch nejlevnějších tarifů značně delší.

Rozdíly v dobách letu

Doba letu do Dominikánské republiky z Prahy či Brna (z Ostravy se nelétá) je značně variabilní a odvíjí se nejen od daného termínu, ale především od letecké společnosti, kterou má Vaše CK nasmlouvanou. Čas strávený na cestě se obvykle pohybuje mezi 12 až 16 hodinami.

A jaká je Vaše zkušenost s letem na Dominikánskou republiku z Evropy? Podělte se o Vaše zkušenosti v komentářích pod článkem. Děkuji.

Trasa letu do Dominikánské republiky

Doba-letu-z-Prahy-do-Dominikánské-republiky

Cena letenky

Za zpáteční letenku mezi Prahou a letištěm Punta Cana na Dominikánské republice zaplatíte kolem 20.000 Kč. Přibližně poloviční cena za letenku se pohybuje při odletu z Německa s aerolinkou Eurowings.

Lety z Evropy

Trasa letu mezi EU a DominikánouČas v letadleUletěná vzdálenost
Doba letu Berlín–Punta Cana10 hod a 15 min7840 km
Doba letu Praha–Punta Canapřímý let pouze v rámci zájezdu7943 km
Doba letu Berlín–Puerto Plata10 hod a 19 min7899 km
Doba letu Berlín–Santo Domingo10 hod a 23 min7954 km
Doba letu Vídeň–Punta Cana10 hod a 35 min8109 km
Doba letu Barcelona–Punta Cana9 hod a 17 min7062 km

* doby letů jsou vypočítány při průměrné rychlosti letu 805 km/h

Dotazy o letu

Jak dlouho by trval přímý let do Dominikánské republiky z Prahy?

Bohužel, přímý let mezi ČR a Dominikánskou republikou aktuálně neexistuje! A to ani na charterových letech od cestovní kanceláře. Přímé lety z Evropy však můžete zakoupit blízko českých hranci viz tabulka přímých letů do Punta Cana.

Jak dlouho trvá let do Punta Cana (letiště na Dominikánské republice)?

Doby letů mezi Prahou a letištěm Punta Cana si můžete zjistit v této sekci – najdete zde časy v letadle u leteckých společností Air Canada, American Airlines, Delta Air, Air France a Iberia.

KZ » Dominikánská republika » Doba letu do Dominikánské republiky
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Otázky a odpovědi

  • Anonym 13. 1. 2024, 12:15

    Z Mnichova do Puerto Plata Concordem přímý let, pohodový let necelých 12 hodin ve vzduchu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *