🌅 Frontpage

Planeta Země je krásná a skrývá tolik míst, která stojí za návštěvu, že za jeden lidský život není šance zažít ani zlomek z nich. I tak se ovšem můžeme pokusit spatřit na vlastní oči co nejvíce z jejího půvabu. Pro ulehčení tohoto nelehkého úkolu vznikl projekt KrásnáZemě.cz, který má za úkol v přehledných průvodcích sepsat co nejvíce potřebných turistických informací.

Postupně se zaměříme na všechny země světa, nicméně začneme pouze s vybranými destinacemi ke kterým se bude postupně nabalovat další obsah. Už nyní si však můžete procházet desítky zajímavých článků o Kapverdských ostrovech, inspirovat se k letu na Havaj nebo neobjevený ostrov Guadeloupe, zjistit si podnebí a sněhové podmínky v Rakousku či pročíst zajímavosti o největším přístavu na světě – Singapuru.

Před letní sezónou se zaměříme na oblíbené letní destinace jako je Bulharsko, Řecko či Turecko a další roky budeme systematicky postupovat po dalších oblastech naší planety tak, abychom do pár let popsali všechny státy a zajímavé lokality.

Zimní exotika

Mezi výše uvedené destinace lze zařadit jako skvělé tipy pro zimní exotickou dovolenou také ostrov Madeira, který uchvátí především milovníky pěší turistiky. Egypt je klasikou, který má neuvěřitelnou výhodu nízké ceny za zájezd ovšem naopak velkou nevýhodu v nedostačující čistotě a nepříliš sympatickým obyvatelstvem. Naopak Thajsko mohu z vlastní zkušenosti doporučit z pohledu skvělých lidí i zajímavé kultury.

Karibik

Zvolit můžete také Karibik. Na první pohled dražší destinace nabízí i zájezdy za částky kolem 22.000 Kč. Obvykle se navíc jedná o pětihvězdičkové hotely. Destinace na výběr připadají v úvahu dvě – Dominikánská republika nebo ostrov Kuba.

Pobřeží dostupné autem

Pokud Vás nelákají vzdálené kraje či neradi sedíte mnoho hodit v letadle, můžete se vydat vlastním autem například do Bibione nebo Benátek v Itálii. Další možností je například pobřeží Španělska, které je i přes jisté předsudky relativně dostupné autem z České republiky.

V případě jakýchkoliv připomínek neváhejte napsat své postřehy či kritiku do komentářů pod články. Na aktualizaci obsahu či opravách chyb budeme také dále pracovat. Děkujeme za Vaší přízeň a přejeme příjemné čtení.

Redakce webu KrásnáZemě.cz

KZ » Frontpage
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *