🌅 Podzimní prázdniny 2024

Kdy se konají podzimní prázdniny na podzim 2024? Jaké dny bude volno ze školy a kolik dní v řadě budou svátky? Velice dobře si vzpomínám na svá žákovská léta, kdy jsem na začátku školního roku již netrpělivě vyhlížel nejbližší prázdniny na obzoru. Ty první, které děti školou povinné čekají, nesou přízvisko podzimní. A ačkoliv se honosí názvem prázdniny, jedná se ve skutečnosti pouze o jediné dva dny volna.

Vždy na konci října

Kdy přesně podzimní prázdniny nastanou, záleží vždy na vyhlášce ministerstva, kterou se určuje organizace aktuálního školního roku. Pravidelně se tyto prázdniny uskutečňují na konci října, přičemž jsou vždy přikloněné ke státnímu svátku „Den vzniku samostatného československého státu“, který se slaví 28. října.

Někteří až 9 dnů bez školy

Pro žáky tak nastává ideální situace, kdy zmiňovaný státní svátek připadá na středu, neboť díky podzimním prázdninám a přilehlému víkendu získají dohromady 5 dnů volna!

Někteří ředitelé škol navíc hojně využívají své pravomoci a na zbývající dny udělují ředitelské volno, díky čemuž mohou děti zůstat doma celý týden, což dohromady činí 9 dnů volna!

Vyvedený školní rok

V tomto školním roce, byla situace školákům velmi nakloněna. Díky tomu, že 28. říjen připadá na sobotu a podzimní prázdniny jsou určeny na čtvrtek 26. a pátek 27. října, mohli si děti užít pouze čtyř dnů volna (vč. víkendu).

Podzimní prázdniny 2024

Situace se však hned v následujícím roce opět otočí k lepšímu. V roce 2024 (školní rok 2024/2025) totiž 28. říjen připadne na sobotu, díky čemuž se podzimní prázdniny uskuteční ve čtvrtek 26. a pátek 27. října. Žáci si tak budou moci užít minimálně čtyř dnů volna a v případě udělení ředitelského volna pak ještě víc!

Kdy začínají podzimní prázdniny 2024?

Letošní podzimní prázdniny pro školní rok 2024 jsou ze zákona pro všechny školy 24. a 25. října 2024 (čtvrtek a pátek).

Jak vychází volno na podzimní prázdniny 2024?

Jelikož jsou podzimní prázdniny 24. října ve čtvrtek a 25. října v pátek – tyto dva dny mají děti volno a nejdou do školy. Na tyto dva dny navazuje státní svátek 28. října v sobotu a do školy se také nejde. Děti budou mít tedy volno ve čtvrtek, pátek, sobotu a neděli za sebou.

KZ » Prázdniny » Podzimní prázdniny 2024
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *