🌅 Velikonoční prázdniny 2024

Velikonoční svátky jsou v rámci českého kalendáře jediným obdobím, které se koná každý rok v jinou dobu. Patří totiž do tzv. pohyblivých svátků, což je způsobeno tím, že nejsou vázány na klasický kalendář, nýbrž lunární.

Přestože se při výpočtu ve světě uplatňuje několik metodik, u nás platí jednoduchý princip, že Velikonoce nastávají první neděli po prvním jarním úplňku. Konkrétní datum Velikonoc se tak v průběhu let může lišit až o jeden měsíc!

Vše záleží na měsíci

A stejně tak se samozřejmě každoročně pro školáky mění i datum Velikonočních prázdnin! Dle mého názoru je nejlepší, když jsou Velikonoce později, neboť je větší šance na krásné a do jisté míry též teplé počasí. Vše však záleží na konkrétní fázi měsíce, takže jsou jakékoliv spekulace zbytečné.

Kdy budou letos?

Velikonoční neděle připadá na neděli 31. března 2024. Tyto Velikonoce se tak uskuteční v zcela nejzazším termínu.

Velikonoční prázdniny v roce 2024

Dle vyhlášky MŠMT tak budou mít děti v roce 2024 velikonoční prázdniny ve čtvrtek 28. března a v pátek 29. března (tento den je nově navíc tzv. Ostatním svátkem, což ocení zejména pracující lidé).

A protože další tzv. ostatní svátek je hned o Velikonočním pondělí (1. duben), budou si děti užívat celých pět dnů bez školy! Jejich rodiče pak v ideálním případě získají čtyři dny volna.

KZ » Prázdniny » Velikonoční prázdniny 2024
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *