🌅 Počasí Peloponés (Řecko)

Oblast Peloponés je poznamenána historickou Spartou, Mykénami nebo Olympií. Kromě památek jsou v této části Řecka jedinečné pláže a turisticky vybavená střediska, a tak hravě spojíte poznávání země s odpočinkem. Peloponésu vládne v letních měsících ukázkové počasí, jež je příhodné ke strávení bezchybné dovolené.

Počasí v nížinách

Počasí je rozdílné v pobřežní části a v horských oblastech. Středomořské podnebí v nížinách přináší horká a suchá léta s teplotami klidně i kolem 40 °C. Nebýt příjemného větru meltémi, pobyt v Řecku by byl nesnesitelný.

Horská část je výrazně chladnější a skrápí ji déšť. Zimy jsou v nížinách mírné, mrazíky a sníh jsou spíše výjimečným jevem, zato hory jsou hojně pokryty sněhem. Nejvíce dešťových srážek spadne na Peloponés od října do dubna. Samos – ostrov větrného počasí

Aktuální počasí

Středomořské teploty

Průměrná teplota vzduchu se období od období liší. Zimní čas se vyznačuje teplotami kolem 16 °C a jaro nastupuje pozvolna. Zatímco v březnu je stále nízkých 17 °C, v dubnu se konečně otepluje na 21 °C. V květnu všechno kvete a zelená se při teplotách 24 °C. Červen láká turisty na vzduch vyhřátý na 29 °C.

Červenec + srpen

Určitě neodoláte červencovým a srpnovým hodnotám, které ukazují v průměru 32 °C. Kdo má raději nižší teploty a nepotřebuje mít kolem sebe davy turistů, ten ať se vydá na Peloponés v září, kdy teploměr ukazuje 27 °C. Ani říjen není marný, teploty se drží na 24 °C. Listopad ukončuje turistickou sezónu s teplotami kolem 20 °C. Informace o počasí na ostrově Kos

Jaké je letní koupání v moři?

Rozdíly v teplotě moře mohou v průběhu roku činit až 10 °C. S nástupem turistické sezóny červnu má voda osvěžujících 21 °C. V červenci je ohřátá na 23 °C a v srpnu dochází k teplotnímu maximu, a to na 25 °C.

Takto vlahé moře vydrží až do září, kdy naměříte 24 °C. V říjnu je teplota podobná té červnové a listopadu klesá pod 20 °C. Od prosince do dubna má v průměru 14 až 18 °C.

Graf

Předpověď počasí Peloponés
KZ » Řecko » Počasí Řecko » Počasí Peloponés (Řecko)
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *