🌅 Práce ve Spojených arabských emirátech

Uvažujete o tom, že byste rádi ve Spojených Arabských Emirátech pracovali, ale nevíte, co všechno k tomu budete potřebovat? V tomto článku se vám pokusíme vše objasnit.

5★ All Inclusive dovolená v Dubaji ⇒

Podmínky práce v Emirátech

Pro to, abyste zde mohli začít pracovat, budete potřebovat 2 důležité věci (když nepočítáme již zajištěné pracovní místo). Jsou jimi za prvé povolení k pobytu a za druhé pracovní vízum.

Povolení k pobytu

Povolení k pobytu vám v Emirátech vydají pod podmínkou, že zde máte zajištěné pracovní místo. Toto musíte samozřejmě doložit, většinou potvrzením od zaměstnavatele. Vydává se na období 3 let, ovšem dá se samozřejmě prodloužit nebo převést na jiného zaměstnavatele, pokud si zde najdete práci jinou.

Při jeho obstarávání počítejte s tím, že vám budou provedeny krevní testy, které mají za cíl vyloučit, že nejste nakažen žloutenkou nebo virem HIV. V případě, že se toto prokáže, povolení k pobytu samozřejmě nedostanete, navíc budete s velikou pravděpodobností vyhoštěn ze země, bez možnosti odvolání.

Pracovní vízum

V momentě, kdy máte povolení k pobytu v ruce, můžete si zařídit pracovní vízum. Jeho vydání by nemělo být žádným problémem, počítejte však, že je zpoplatněno částkou 250 AED (cca 1 650 Kč).

V mnoha případech za vás však tento poplatek uhradí zaměstnavatel. Je vhodné upozornit, že někteří zaměstnavatelé vám po dobu výkonu zaměstnání zabaví pas. Není to zcela neobvyklé, nicméně, dle platného práva SAE, nelegální.

Pohovor v práci Spojené arabské emiráty
Pohovor v práci Spojené arabské emiráty

Bez pracovního povolení nelze pracovat!

Veliký pozor si také dávejte, pokud na území SAE vstoupíte jako běžný turista a během pobytu si zde najdete práci. Nesmíte totiž začít pracovat dříve, než si vyřídíte dočasné pracovní povolení (platné až na 3 měsíce) u místního Ministerstva práce. V případě, že byste začali pracovat bez tohoto povolení, vám totiž hrozí vězení nebo případná pokuta s následným vyhoštěním.

Po ukončení zaměstnání je nutné oficiálně zrušit vaše pracovní vízum a taktéž uhradit veškeré závazky, které vám v zemi vznikly. V opačném případě by vám hrozilo – v případě dalšího návratu do země – zatčení. Další tipy na práci v zahraničí naleznete na zahraničních portálech.

Jakou práci si najít?

Na závěr je nutné zmínit, že v Dubaji pracuje celá řada pracovníků z Asie (zejména z chudých států), která je zde za velice levnou pracovní sílu. Pokud tak máte v plánu pracovat na některé z nižších pozic, zřejmě vás zklameme. Konkurence je zde tak obrovská, že se zde práce pro Středoevropana nevyplatí.

Opačný stav je ovšem, pokud jste specialistou v oboru a do země vás pozve přímo místní zaměstnavatel. V tomto případě si zde můžete vydělat skutečně hezké peníze. Vězte také, že vaše pracovní doba zde bude velice pravděpodobně od soboty do čtvrtka, přičemž pracovat budete – stejně jako u nás – 8 hodin denně.

KZ » Spojené arabské emiráty » Práce ve Spojených arabských emirátech
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Otázky a odpovědi

 • Simona Vavrova 13. 1. 2024, 12:15

  Dobrý den, měla bych zájem o práci v Dubaji. Současně pracuji jako pečovatelka v Německu. Děkuji za informace

 • Ivana 13. 1. 2024, 12:15

  Dobrý den, můžu se zeptat k těm krevním testům na povolení k pobytu? Moje dcera se bojí jehel, a nechce si ty krevní testy udělat. Je možné že by jí to neudělali?

 • Fethi Jammazi 13. 1. 2024, 12:15

  Dobrý den .hledám práce v dubaj.mluvi arabský.english francais.cesky.germany

 • Vasyl 13. 1. 2024, 12:15

  Dobrý den hledám lépe placenu práci.
  Jsem specialista ve svém oboru.
  Celý život pracují na CNC řezacích centrech(Laser, plasma,autogen).
  Mne zajímá, či mám šanci najít práci v Dunaji? Podlé svého oborů.
  Děkuji předem za odpověď, nashledanou.

  • xy 13. 1. 2024, 12:15

   To musíš do Maďarska 😀

  • lukas 13. 1. 2024, 12:15

   Nevím Dunaj teče napříč Evropou.. kde konkrétně bys chtěl jako pracovat??
   Díky za odpověď.

 • Petra kodisova 13. 1. 2024, 12:15

  Dobrý den chtěla bych se zeptat na práci v Dubaji umym mluvit plynule anglicky a další jazyky .

  • Ilona 13. 1. 2024, 12:15

   Dobrý den, hledám práci v Dubaji.

 • Irena Bendova 13. 1. 2024, 12:15

  Chtěla bych pracovat v Dubaji jako Pokojska v hotelich musím umět nejakej cizi jazik mluvím pouze ceski . Dekuji Irena Bendova.

 • Anonym 13. 1. 2024, 12:15

  Dobrý den nějaká práce pro 5 lidí v dubaji

 • Alexander Jozefík 13. 1. 2024, 12:15

  Hezkej den,chtěl bych se zeptat na práci v Dubaji.Jsem Malíř a mám skušenosti.Mám také skušenosti práce ve skladu a samozřejmě VZV.

 • David 18. 2. 2024, 12:33

  Jak koukám tak Dubaj je velmy bohatá země když si může vybírat lidi. A chci se zeptat jak to je tím profesním růstem dejme tomu přijedu do Dubaje budu mít veškeré papíry v pohodě a nastoupí třeba jako dělník je lze udělat nějakou rekvalifikaci abych se posunul???? A jak to Maj Češi

 • MAGDALENA 23. 3. 2024, 15:55

  DOBRY DEN CHCELA BY SOM SA SPITAT NA PRACU AKO UPRATOVACKA B DUBAJI CHCELI BY SME VICESTOVAT CO SKORO NENI PROBLEM MAM RODINU , MOJE SETRY BY CHCELI TIEZ NEMAME PROBLEM PRACOVAT PO HOTELOCH A INE ….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *