🌅 Doba letu na Zanzibar

Jaká je doba letadla ve vzduchu na přímém letu z České republiky až do přistání na letišti na Zanzibaru? Jaká je nabídka leteckých zájezdů od Čedoku?

Dovolenkový ráj Zanzibar je čím dál tím oblíbenější souostroví u břehů africké Tanzánie. Jak dlouho se sem však letí a co cesta obnáší?

Sami jistě tušíte, že doba letu do exotické destinace u afrického pobřeží kousek od rovníku bude o něco delší. Ostatně přímá vzdálenost vzdušnou čarou mezi Letištěm Václava Havla v Praze a zanzibarským Letištěm Abeid Amanj Karume je úctyhodných 6 700 kilometrů.

Dnes už existuje řada variant, jak se na Zanzibar dostat, a mohou se měnit. Zde jsou ty nejpopulárnější:

Přímý let Praha – Zanzibar

S cestovní kanceláří Čedok se od konce minulého roku můžete na Zanzibar dostat přímým letem, a to vždy jednou týdně. Let trvá zhruba osm a půl hodiny a stanete se pasažéry polského Boeingu 787-9 Dreamliner. Počítejte ovšem s tím, že za komfort si připlatíte – ceny letenek začínají na 24.000 Kč.

Lety s mezipřistáním

Poohlížíte-li se po letenkách, které budou cenově přijatelnější, nabízí se vám širší paleta možností. Let s jediným mezipřistáním nabízí pouze společnost Flydubai. Ta ovšem letí přes Dubaj a celková doba letu je víc než sedmnáct hodin.

Kompromisem se proto stává cesta s dvěma přestupy – první přestup bývá v Amsterodamu, Curychu, Istanbulu, Londýně, Kodani nebo třeba Paříži. Druhý potom v Nairobi, Maskatu či Dauhá. Taková cesta potrvá zhruba patnáct až šestnáct hodin. Pokud budete mít štěstí a mezipřistání na sebe budou dobře navazovat, můžete let stihnout dokonce i za třináct hodin.

A co lety mezi Vídní a Zanzibarem?

Na Zanzibar můžete samozřejmě letět také z Vídně, pokud se vám to časově vyplatí. Z Vídně se na tyhle tropické ostrovy letí deset nebo jedenáct hodin.

Cena letenek na Zanzibar

V akci můžete letenky sehnat i za jedenáct tisíc korun. Pravděpodobnější jsou ovšem ceny okolo patnácti tisíc korun.

Kolik stojí letenky na přímém letu mezi Prahou a Zanzibarem od Čedoku?

Čedok nabízí od loňské zimy přímé letenky na Zanzibar. Cena těchto letenek začíná od 24.000 Kč a lety jsou operovány Boeingem 787.

Jak dlouho trvá let na Zanzibar s mezipřistáním?

Samozřejmě bude záležet na destinaci, kde budete přestupovat. Obecně platí jako jedna z nejrychlejších tras mezipřistání na letišti ve Vídni (které je prakticky „po cestě“). Doba letu je v tomto případě kolem 10,5 hodin.

KZ » Zanzibar » Doba letu na Zanzibar
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *