🌅 Měna a kurz v Chorvatsku

Základní měna v Chorvatsku se nazývá kuna. Podobně jako ČR, která je také členem EU a má vlastní měnu i v Chorvatsku si stále drží vlastní platilo s unikátním kurzem mezi Eurem. Jaký je aktuální kurz a kde nejlépe peníze směnit?

Chorvatská kuna

Chorvatská kuna (v angličtině Croatian kune) je tedy nutné směnit buď z našich korun, z evropského EURa nebo na přímo vybrat z automatu za kurz určený od Vaší banky. Kurzy se samozřejmě v čase mění a jsou velmi individuální.

Velkou výhodou u Chorvatska je jeho extrémní popularita u obyvatel ČR, takže směnit koruny na kuny je velmi snadné v každé druhé směnárně. Kurzy jsou díky velkým objemům směny vždy relativně slušné oproti jiným měnám. Aktuální kurzy jsou následující:

Aktuální kurz

Čím platit v Chorvatsku?

Bankovek i mincí mají v Chorvatsku 20 různých druhů a jak přibližně vypadají zjistíte na obrázku pod příspěvkem. Osobně bych doporučil směnit si koruny na Eura rovnou v ČR a po odjezdu na dovolenou už nic neřešit.

Vše ovšem samozřejmě záleží jen a pouze na Vás. Na některých místech v letoviscích navíc umožňují platit i českými korunami. Kurz bývá v tomto případě ovšem méně výhodný.

Chorvatské bankovky
měna-a-kurz-Chorvatsko

KZ » Chorvatsko » Měna a kurz v Chorvatsku
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *