🌅 Počasí Malinska (Chorvatsko)

Navštívit Chorvatsko je rozhodně dobrou volbou, a to hned z několika důvodů. Především proto, že se jedná o nádhernou zemi, kde na nás mohou čekat i příjemné teploty. A to jasně dokládá i počasí Malinska, tedy počasí v této poměrně oblíbené chorvatské destinaci, která leží na ostrově Krk.

Město Malinska leží na pobřeží Jaderského moře v zálivu, který je směrován k městům Opatija a Rijeka. Stálých obyvatel je přímo v tomto městě jen 610 a velká část z nich je zaměstnána v oblasti cestovního ruchu.

Doprava do města Malinska

Malinska se nachází zhruba 15 minut jízdy autem z letiště ve městě Rijeka. Ano, ačkoliv leží na ostrově Krk lze automobilem přejet most, který spojuje ostrov Krk s pevninou. Hlavní město Krk se nachází 12 kilometrů jižně od města Malinska.

Maximální teploty

Pobřeží je směrováno na severo-západ. Jako v mnoha jiných, je právě zde ideální doba pro dovolenou v období července a srpna. V tuto dobu dosahují nejvyšší průměrné denní teploty hodnot okolo >>29 °C<<.

Teplota moře v červenci

Příjemné je ale také samotné moře, které je v tyto měsíce vyhřáté na hodnotu okolo 24 °C. K tomu všemu stačí přidat více než 10 hodin denního slunečního svitu, nebo minimum srážek. V červenci totiž naprší pouze 4 milimetry, a v srpnu zhruba 15 milimetrů a měsíc září je už zcela deštivý s téměř 25 mm.

Teploty na podzim: od října zima

Následující měsíce ale tak příznivé nejsou, a to hlavně proto, že nastává podzim, a tak teploty klesají. Září tak nabídne nejvyšší průměr 22 °C, a další měsíce teplota strmě padá, a to až na hodnotu 9 °C, která nás zde čeká na přelomu prosince a ledna. V tyto měsíce také počasí Malinska slibuje nejvíce srážek, a to až 30 milimetrů. Podobně je na tom také počasí Crikvenica, která leží nedaleko.

Zima v oblasti Malinska: leden za kamna vlezem

Leden je však v tomto směru o něco lepší. Následující měsíce, a to únor až duben se začíná teplota lepšit, ale stále se z hlediska dlouhodobého průměru drží pod dvacítkou.

Teprve v květnu jsou nejvyšší průměrné teploty, které počasí Malinska slibuje, nad dvacet stupňů, konkrétně na hodnotě 22 °C. O měsíc později je to již 25 °C.

Průměrné teploty vody

Stejně jako vzduch je samozřejmě ohříváno také moře, a tak zatímco v zimě a na začátku jara klesá teplota moře i pod deset stupňů Celsia, v tyto měsíce již jeho teplota stoupá, a v červnu má průměrné 21,5 stupně.

V souvislosti s tím je tedy jasné, že pokud chceme, aby nás počasí Malinska nezklamalo, je třeba vyrazit právě v období hlavní sezony. V opačném případě totiž riskujeme, že se naše dovolená vlivem špatného počasí, málo slunečního svitu, a studeného moře zkrátka nevydaří.

Aktuální počasí Malinska

Vývoj podnebí v průběhu roku

Vývoj počasí Malinska v průběhu roku
KZ » Chorvatsko » Počasí Chorvatsko » Počasí Malinska (Chorvatsko)
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *