🌅 Jak dlouho se letí na Měsíc? Doba letu

Jaká je doba letu mezi Zemí a Měsícem? A co první let na Měsíc raketou? Jak dlouho se letí? Doba letu na Měsíc. Jak dlouho byste letěli kdybyste se rozhodli vydat „letecky“ vesmírem na měsíc? Stanovit aktuální dobu letu by nebylo snadné neboť poslední let mezi Zemí a Měsícem se uskutečnil v roce 1972 před více než 50 lety.

První let

Na povrchu měsíce zatím přistálo a prošlo se po něm jen 12 lidí. Délka mezi planetou Země a naším měsícem je průměrně 385000 km. Samozřejmě je tato vzdálenost průměrná a bude se lišit v průběhu roku. Lety na měsíc organizovala americká NASA v rámci programu Apollo mezi lety 1969 až 1972. Pět misí Apollo se vždy dostalo na Měsíc s dobou letu průměrně 195 hodin.

Aktuální doba letu na Měsíc

Výše uvedené údaje jsou časy a rychlosti 50 let staré. Aktuální doba letu ze Země na Měsíc je přibližně 3 dny. V současnosti je doba letu kratší neboť vesmírné lodi létají rychleji než před 50 lety a navíc na Měsíc létají lodi bez lidí v rámci sbírání vzorků a monitoring Měsíce.

Trasa letu na Měsíc

Trasa letu mezi Zemí a Měsícem na mapě
Doba letu na Měsíc jak dlouho trvá let
Doba letu na Měsíc jak dlouho trvá let

Přistání na měsíci

Video z prvního přistání člověka na Měsíci. První kroky byli doprovázeny známými slovy „Je to malý krok pro člověka, ale velký skok pro lidstvo.

Autentické záběry z prvních kroků člověka po přistání na Měsíci
KZ » ČR » Jak dlouho se letí na Měsíc? Doba letu
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Otázky a odpovědi

  • Jaryn Rukavica 13. 1. 2024, 12:15

    Kdyby byla rychlost letu 40550 km/h, tak jsou tam za deset hodin.

    • Michal 13. 1. 2024, 12:15

      Díky za opravu, šlo o maximální rychlost raketoplánu. Reálná rychlost letu mezi Zemí a Měsícem byla několikrát nižší než jeho maximální možná rychlost letu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *