🌅 Kam na rande

Kam vzít holku (nejen) na první rande v Praze? Kam na originální rande a co když prší nebo je zima? Chcete si se svou drahou polovičkou udělat příjemný výlet v Praze? Nebo teprve doufáte, že se ta krásná slečna vaší přítelkyní stane? Přinášíme vám pár tipů, které rozhodně nezklamou, ať už vás lákají přírodní krásy, architektura nebo příjemné posezení nad kávou:

Trasa po Kampě

Čertovka, Pražské Benátky, Lennonova zeď… To všechno zní povědomě, viďte? Nepravý ostrov vás okouzlí malebnými domky a romantickými zákoutími, která tu vznikají už od dvanáctého století. Bydlel zde například Jan Werich, Jiří Trnka nebo Jiří Voskovec. Pro milovníky umění nabízí Kampa sbírky výtvarných děl dvacátého století v Museu Kampa a tři slavná bronzová miminka, která znáte v laminátové podobě ze žižkovského vysílače. V místním parku se můžete posadit na lavičku ve stínu. A u Velkopřevorského mlýna nezapomeňte na Můstek zamilovaných! Zamilovaní tu „uzamykají“ svou lásku visacími zámečky.

Rozhledna Doubravka

Lákají vás spíš výšky a příroda? Jakkoli by se mohlo zdát, že na Černém Mostě budete romantiku hledat jen stěží, opak je pravdou. Jedinečná 23,5 metru vysoká vyhlídková věž je dílem architekta Martina Rajniše a tvoří ji tři mohutné nohy z akátového dřeva. Odměnou za pokoření osmadevadesáti schodů vám bude výhled do širého okolí.

Když si budete chtít cestou vzhůru na okamžik vydechnout, pročtěte si vzkazy a věnování na jednotlivých schodech. A pokud se vám zachce, projděte se po přírodním parku Čihadla – zamíříte-li od rozhledny dolů, dostanete se na kouzelnou lesní cestu podél říčky Rokytky. Občerstvení nabízí třeba Kyjosek – ve stínu stromů vám připraví zmrzlinu, kávu a řadu dalších lákavých dobrot.

Zahradní bludiště u Trojského zámku a ZOO Praha

Pro hravé duše přicházíme s nabídkou volně přístupného bludiště. Trojský zámek je obklopen rozlehlou terasovitou zahradou v italském stylu. Naleznete tady mnoho fontán, ozdobných váz a bust. A v neposlední řadě právě labyrint z habrových keřů a vodních příkopů. Ze zahrady je příjemný výhled na vinici s kapličkou sv. Kláry. Půlhodinku strávenou v bludišti skvěle doplní návštěva pražské ZOO, která se nachází kousek od zámku.

Vrch Vítkov

Dominanta shlížející na Prahu z hranice mezi čtvrtěmi Karlín a Žižkov může kvůli masivní jezdecké soše Jana Žižky a Národnímu památníku působit krapet neromanticky, ale nedejte se zmást. Svahy Vítkova jsou protkané hustou sítí procházkových cest a večerní výhled na pulzující velkoměsto, které hraje pestrými světly má nepopiratelné kouzlo.

Muzeum Smyslů a procházka centrem Prahy

Netypickým muzeem plným iluzí můžete začít, společně se zasmát – a plní dojmů a námětů k rozhovoru pokračovat na krátkou procházku centrem Prahy zakončenou lahodným zákuskem. Z Jindřišské ulice Prašnou branou a Celetnou ulicí na Staroměstské náměstí, proklouznout pod Orlojem a pak už se jen v bludišti pitoreskních uliček rozhodnout, kde se posadíte.

Hned v Kočičí kavárně? Nebo o kousek dál v pivovaru U Medvídků? Půjdete-li ještě dál, výběr se rozhodně nezúží. Na Národní třídě vedoucí – jak jinak – k Národnímu muzeu vás budou lákat originální i tradiční knedlíky v Knedlíně. A můžete i na skok do Paříže – Café Louvre také nikdy nezklame.

Praha má zkrátka co nabídnout. Ať už bažíte po ruchu města nebo po klidných zákoutích, po hravé zábavě nebo vás lákají spíš místa, kde na vás dýchne duch dějin, s našimi tipy se vám rande zaručeně vydaří.

Kam na originální (netradiční) rande v Praze?

Osobně bych doporučil akční způsob, kdy začnete například cyklovýletem z Radotína směrem na Černošice (v krásném prostředí podél řeky si můžete za jízdy povídat). V Černošicích si dát kávu v roztomilé kavárně a vydat se zpět k autu u Biotopu Radotín, kde můžete pokračovat na koupaliště. Spojíte tak sport a relax a toto rande bude skutečně originální se zakončením třeba na večeři. Vyplavené endorfiny dodají celému rande skvělou náladu.

Kam na rande, když prší a v zimě?

V dešti můžete například navštívit Technické muzeum nebo Národní zemědělské muzeum na Letné. Případně Národní muzeum na Václavském náměstí. Vydat se můžete samozřejmě také do kina, sauny nebo například vyjet krytou lanovkou na Petřín a pod deštníkem se vydat k Petřínské rozhledně, kde si můžete projít například zrcadlové bludiště.

KZ » ČR » Kam na rande
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *