🌅 Počasí Dominikánská republika

Dominikánská republika je pro spoustu lidí ztělesněním snu o té nejbáječnější dovolené, kterou můžou na tomto světě prožít a která by se dala – s jistou mírou nadsázky – přirovnat k malé ochutnávce Ráje.

Dominikánská republika: Nejlevnější dovolená – 18.240 Kč ⇒

Pojďme se tak společně podívat na to, jak konkrétně zde vypadá počasí v průběhu roku a zjistit tak, kdy je nejideálnější doba pro jeho návštěvu!

Věčné léto

Dominikánská republika se nachází v samotném srdci Karibiku, takže počasí je zde typicky tropické. Někdy je klimatu této země přezdíváno jako věčné léto a nelze jinak, než souhlasit. Průměrná roční denní teplota zde totiž dosahuje naprosto úžasných 30 °C!

Zemi tak můžete bez problémů navštívit v podstatě po celý rok. Přesto však v průběhu roku existují určité nuance, o kterých si nyní něco málo povíme.

Letní období

Letní období zde trvá přibližně od května do října a jedná se o hlavní sezónu celé Dominikánské republiky. Průměrné denní teploty zde přesahují tropických 30 °C, přičemž počítejte s vysokou vlhkostí vzduchu.

Předpověď-počasí-Dominikánská-republika

Noční teploty se potom pohybují okolo 22 °C, což přímo vybízí k nočnímu životu. Teplota moře je pak vyhřátá na příjemných 27 – 29 °C!

Zimní období

Hned po létu přichází na Dominikánskou republiku zimní období. Zimní se mu ale pouze říká. Průměrné denní teploty se tu totiž stále pohybují hodně vysoko – okolo příjemných 28 °C. Ani v noci vám tu zima nebude – minimální teplota, na kterou tu narazíte, je přibližně 20 °C.

Koupat se pak budete ve vodě, která má přibližně 27 °C. Jediný větší rozdíl, oproti letnímu období, je ten, že vlhkost vzduchu je zde o dost nižší, což však pro Středoevropana není na škodu – tropické počasí se lépe snáší.

Období dešťů

Typickým znakem tropického klimatu je též tzv. období dešťů. Ani Dominikánská republika se mu tak logicky nevyhne – navíc má období dešťů rovnou dvě. Jsou však kratší a dohromady trvají maximálně čtyři měsíce. To první trvá přibližně od května do června a druhé od října do listopadu.

Rozhodně se však nebojte navštívit Dominikánskou republiku i v těchto měsících. Déšť totiž není obvykle nijak vytrvalý a prší zejména v pozdních odpoledních a večerních hodinách. Navíc se jedná o příjemné zpestření jinak horkých dnů.

Online teploty

Pozor na hurikány

Vše krásné bývá v životě něčím vykoupeno a nejinak tomu je i v případě Dominikánské republiky. Celá oblast Karibiku totiž bývá každoročně vystavena riziku vzniku hurikánů.

Toto období trvá od června do listopadu s tím, že největší pravděpodobnost jejich vzniku je zejména v srpnu a září. Pokud sem tedy cestujete v těchto měsících, není na škodu sledovat pravidelnou předpověď počasí.

Dlouhodobá předpověď

Teploty [°C]ledenúnorbřezendubenkvětenčervenčervenecsrpenzáříříjenlist.pros.
Průměrné222324252628282828272523
Maximální272829313132333332312928
Minimální171718192123232323222018
Moře262626272829293030292827
KZ » Dominikánská republika » Počasí Dominikánská republika
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *