🌅 Punta Cana

Chcete se letos vyrazit do Karibiku? Stále ale nevíte, kde strávit dovolenou konkrétně? Pak se můžete vydat na východ Dominikánské republiky do oblíbeného letoviska Punta Cana.

Dominikánská republika: Nejlevnější dovolená – 18.240 Kč ⇒

Písečné pláže & zábava

Punta Cana je letovisko na úplném východě Dominikánské republiky. Jeho celková rozloha činí 475,3 km² a žije zde necelých 50 tisíc obyvatel. Jenže po většinu roku se tu vyskytuje daleko více lidí, neboť se jedná o velmi oblíbený karibský resort turistiky.

Pro Čechy je sice Karibik poněkud z ruky, nicméně pokud rádi navštěvujete exotické destinace, let do Punta Cana můžete minimálně zvážit. Čekají vás totiž pěkné písčité pláže, čisté moře a navíc je tu možné provozovat nejrůznější aktivity.

Co dělat v Punta Cana?

Severní část tohoto letoviska se nazývá Bávaro, což je místní centrum služeb pro turisty. Nejenže zde naleznete pláže jako např. Macao, ale také řadu luxusních hotelů, restaurace, bary, diskotéky, obchodní centra nebo populární golfové rezorty jako Cocotal Golf & Country Club.

Pokud tedy žádáte na dovolené opravdový komfort, který se ovšem pochopitelně promítne i do finanční stránky pobytu, právě Bávaro s největší pravděpodobností splní vaše požadavky.

Vodní radovánky se však neomezují pouze na tuto oblast, ale krásné pláže se nacházejí i v dalších částech Punta Cana (např. Juanillo či Cabo Engaño). Kromě koupání lze na většině pláží provozovat také mnoho jiných aktivit.

Můžete se potápět, půjčit si motorový člun, zkusit si rybaření, plachtění na katamaránu, navštívit plovoucí lázně, absolvovat poznávací plavby, zaplavat si s delfíny a dokonce i pozorovat velryby. Pravděpodobně se tedy budete bavit po celou dobu pobytu.

Zajímavé aktivity + tipy

Punta Cana ale nabízí i další možnosti vyžití. Navštívit kupříkladu můžete vodní park Sirenis Aqua Games (jeden z tipů na výlety), kde na vás čekají bazény, tobogány a jiné atrakce.

Doporučit lze i Manati Park, ve kterém je chováno přes 150 zvířecích druhů a pořádá se zde pět různých představení, což ovšem asi příliš nepotěší ochránce zvířat.

Poznat místní pobřeží, korálové útesy a mořský život pak lze v mořském parku Marinarium, jež se nachází mezi Bávarem a Punta Cana, a to v Cabeza de Toro.

Kam vyrazit na výlet?

V Punta Cana začíná dálnice, po které se je možné dostat i do dalších zajímavých míst v okolí. Ve 45 km vzdálenosti se např. nachází nejbližší město, a to Higüey, které je staré 500 let. Na severovýchodě lze navštívit i Národní park Los Haitises, v němž můžete obdivovat mangrovové lesy, jeskyně, kopce pokryté zelení i jiné krásy přírody.

Dálnice navíc vede i do hlavního a největšího města Dominikánské republiky, tedy do Santo Dominga.

Jaké bude počasí?

Punta Cana se nachází v subtropickém pásmu, čemuž samozřejmě odpovídají celoroční teploty. Ať už zde tedy budete pobývat kdykoli, můžete se spolehnout na příjemné počasí. Průměrné denní teploty kupříkladu takřka nikdy neklesají pod 25 °C, přičemž od června do října přesahují 27 °C. Právě v říjnu zde ovšem spadne nejvíce srážek (152 mm). Příznivé podmínky pak lze celoročně očekávat rovněž ve vodě, neboť teplota moře je většinou přes 25 °C.

Mezinárodní letiště Punta Cana

Pro turisty ze zahraničí je Punta Cana oblíbenou destinací i díky skutečnosti, že se tu nachází mezinárodní letiště, které každoročně odbaví takřka 2,5 milionu lidí. To z něj činí jedno z vůbec nejrušnějších letišť v celém Karibiku. V každém případě letenky do Punta Cana se dají koupit i pod 15.000 Kč.

Punta-Cana-v-Dominikánské-republice

Vyrazit sem přitom můžete i s cestovní kanceláří, nicméně nejlevnější (šestidenní) zájezd vás bude stát cca 26.000 Kč, ale ceny bývají obvykle daleko vyšší.

KZ » Dominikánská republika » Punta Cana
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *