🌅 Samana v Dominikánské republice

Kde leží letovisko Samana v Dominikánské republice? Již dávno není Dominikánská republika pro české cestovatele pouze vysněnou a nedostupnou destinací. Díky stále se rozšiřující letecké dopravě a též příznivým cenám ropy se sem můžete, oproti minulosti, dostat za velice směšné ceny.

Dominikánská republika: Nejlevnější dovolená – 18.240 Kč ⇒

Byla by ovšem škoda letět přes půl světa a nenavštívit zde ta nejvyhlášenější a nejkrásnější místa. Troufám si tvrdit, že mezi nejúchvatnější patří poloostrov Samana, o kterém bude pojednávat tento článek. A možná se vám Sama zalíbí natolik, že zde dovolenou budete chtít strávit celou!

Kolumbovi šlo o život

Poloostrov Samana naleznete na severovýchodním pobřeží Dominikánské republiky a jedná se i o stejnojmennou provincii. Toto místo bylo objeveno samotným Kryštofem Kolumbem, a to v lednu roku 1493. Příliš vřelého přivítání se mu ovšem nedostalo, neboť domorodci na něj zaútočily svými oštěpy a šípy.

Místo, kde se tak stalo, Kolumbus pojmenoval Golfo de las Flechas neboli Zátoka šípů. Je zajímavostí, že tato událost byla prvním zaznamenaným útokem domorodců proti španělským dobyvatelům.

Ideální pro pěší turistiku

Nyní se tu samozřejmě ničeho bát nemusíte. Naopak – celý poloostrov je vyhledávaným místem pro všechny, kteří chtějí spatřit zdejší nezkaženou přírodu. Území je totiž pokryto hustým porostem zdejší flory a navíc je terén relativně hornatý. Nejvyšším vrcholem je Monte Mesam, který se vypíná celých 605 metrů nad nedaleké moře.

Samana je tak naprosto ideálním místem pro milovníky pěší turistiky. Ti budou za své výkony náležitě odměněni – po zdolání zdejších kopců se jim naskytne vskutku nezapomenutelný výhled na okolní panorama. To ale není vše – k vidění tu jsou překrásné divoké zátoky či vodopády, které přináší zasloužené osvěžení.

Lákadlo? Zpívající velryby!

To největší lákadlo Samany si nechávám až na konec. Každoročně se sem totiž od ledna do března vydávají tisíce turistů, kteří chtějí spatřit opravdové vládce moří – velryby. Konkrétně se jedná o keporkaky, kteří dosahují délky až 15 metrů.

Pokud se ptáte, proč zrovna v tuto dobu, tak je to z důvodu jejich páření. Při námluvách vydávají nezaměnitelný zvuk, který někteří přirovnávají ke zpěvu. Koupat se tak za zpěvu těchto gigantů je opravdovým zážitkem.

Jsou tu i pláže

Tak, jako v celé Dominikánské republice, i na Samaně najdete celou řadu pohádkových pláží. Mezi ty nejvyhlášenější patří například Rincon, Madame či Anade, ale dá se směle říci, že při výběru jakékoliv nemůžete sáhnout vedle. Máte tak naprostou jistotu teplého a křišťálově čistého moře. Kontrast azurové barvy vody a bílého písku potom vypadá jako vystřižený z katalogu.

Nově skvělá dostupnost

Ještě v nedávné minulosti byla cesta na poloostrov Samana relativně obtížná a velice zdlouhavá. Neminuly vás tak dlouhé hodiny v autě, než jste se do tohoto tropického ráje dostali. Vše se ovšem změnilo v roce 2006, kdy tu bylo postaveno moderní letiště.

Letadla sem létají jak v rámci vnitrostátních, tak mezinárodních letů (ceny letenek). Poloostrov tak můžete navštívit klidně v rámci výletu!

Foto z ostrova Samana

Samana
KZ » Dominikánská republika » Samana v Dominikánské republice
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *