🌅 Dovolená Kypr

Najít v této části Evropy dokonalé místo pro dovolenou rozhodně nemusí být složité. Není potřeba jezdit do stále stejných míst v Bulharsku. Stačí se vydat do jižní části Turecka, za níž se nachází ostrovní stát nazývaný jako Kypr.

Kypr: 4★ last minute – 6.240 Kč ⇒

Hlavní zajímavostí celého Kypru je určitě to, že dokáže kombinovat jak celou řadu rušných středisek, které jsou hlavně na jihu, tak i doslova dokonale klidné lokality, s menšími a prázdnými plážemi.

Pro koho je Kypr?

Dovolená na Kypru tak může být dokonalá pro každého, a to ať už má v tomto ohledu jakékoliv požadavky. A abychom byly konkrétní, právě jižní část Kypru patří v tomto ohledu mezi ty nejvyhledávanější lokality.

Dovolená v jižní části

V této části tak můžeme nalézt třeba oblíbené středisko Agia Napa, které je známé hlavně dlouhými a nádhernými písčitými plážemi. A právě zde se nachází jedna, která patří mezi ty nejvyhledávanějších na celém ostrově – nese název Nissi.

Mimo této pláže rozhodně stojí za návštěvu také pláž s názvem Coral Bay, která se nachází v oblasti Paphos. I ta nadchne hlavně nádherným pískem, dokonalými službami, a také skvělými možnostmi zábavy. A mezi další lokality jihu potom patří i Kissonerga, Larnaka, popřípadě Limassol.

Dovolená v severní části

Mimo jižních oblastí však Kypr nabídne i tu severní, která oficiálně patří Turecku. Zde jsou města jako Famagusta, Kyrenia, popřípadě i Lefkosia.

I zde může být Kypr dovolená naprosto úchvatná. Na své si tak přijdou třeba i potápěči, jelikož tamní dokonale čistá voda a nádherný podmořský život doslova láká k tomu, aby byl prozkoumán.

Historie kypru

Stejně tak ale láká také historie této země. A tím nejzajímavějším jsou jistě četné mešity, které se nacházejí téměř v celé oblasti. To doplňují i gotické chrámy, nebo různé zbytky opevnění tamních měst.

Národní parky a pohoří Akamas

Co je však na Kypru neméně zajímavé, to je rozhodně místní příroda. Zvláště potom národní parky. Mezi ty patří Národní park Troodos, popřípadě také Národní Park a pohoří Akamas. Oboje patří mezi nádherné skvosty, a tak znamená dovolená na Kypru dokonalé zážitky i pro milovníky přírody.

All Inclusive

Z důvodu minimálního rozdílu mezi klasickým zájezdem s polopenzí a cenou za All Inclusive (tedy stravování po celý den) je příplatková služba All Inclusive na ostrově Kypr tou správnou volbou.

Ceny potravin v běžných krámech nejsou nejnižší a ceny za vlastní stravování tak vyjdou dráže než stravování v hotelových komplexech. Podobné podmínky jsou i v egyptských letoviscích a hotelech.

Foto z pobřeží

Pobřeží Kypru
KZ » Dovolená Kypr
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *