🌅 Egypt: Dahab

Jaká je dovolená v Dahabu a kde se toto egyptské letovisko nachází? Ti kdo mají rádi Egypt a létají sem pravidelně mohou navštívit místo klasického Sharm el Sheikhu či Marsa Alamu letovisko Dahab.

Nejlevnější zájezd do Egypta za 7.240 Kč ⇒

Toto krásné egyptské město leží také u Rudého moře, ale není tak často vyhledáváno turisty a je proto ideální na klidnou dovolenou v zajímavé destinaci, kde bude co poznávat. Dahab leží podobně jako Taba v oblasti Sinajského poloostrova.

Charakteristika Dahabu

Jelikož se v historii jednalo o malou vesničku převážně závislou na darech moře, je v současnosti cílem především vášnivých potápěčů.

A opravdu – moře u Marsa Alamu či Safagy opravdu nemá co do podmořské krásy na moře u Dahabu. Kromě moře oslní i nekonečné pláže, které jsou dlouhé, písečné a rozpálené (s bosou chůzí na poledne zde nepočítejte : ) ).

Aktuální počasí

Doba jízdy autobusem

Při zakoupení zájezdu využívají Cestovní kanceláře nejčastěji mezinárodní letiště v Sharm El-Sheikhu, odkud Vás dopraví do Dahabu autobus pronajatý Vaší Cestovní kanceláří. Doba jízdy se obvykle pohybuje kolem hranice 1 hodiny.

Plavky – tolerance

Výhodou je podobně jako v Ain Sokhne, či Hurghadě tolerance dvoudílných plavek, kdy od místních nikdy neuslyšíte jakoukoliv výčitku či zlé pohledy. Místní jsou prostě na turisty „ze západu“ zvyklí a vědí, že se jedná o jejich hlavní zdroj příjmů.

Last minute vs First minute Dahab

Nabídka zájezdů je díky skvělému počasí celoroční a můžete si tak po celý rok najít Last minute či First minute (velmi populární v posledních letech), tak aby byl každý spokojený s cenou.

Co je zahrnuto v ceně?

V ceně je obvykle zahrnuta klasicky, letenka (v ceně obsluha teplých i studených nápojů), doprava autobusem do Vašeho hotelu, ubytování a strava dle vašeho výběru – snídaně, polopenze či all inclusive. Další informace o teplotě moře v Egyptě naleznete v odkaze.

Kde se nachází Dabah?

Pobřeží v letovisku Dahab

Pobřeží v Dahabu
KZ » Egypt » Egypt: Dahab
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *