🌅 Dugong indický (Egypt)

Mořská kráva nebo-li Dugong indický se nachází hojně u pobřeží Marsa Alamu.V egyptském letovisku Marsa Alam si můžete objednat doživotní zážitek. A to zaplavat si s takzvanými mořskými kravami!

Nejlevnější zájezd do Egypta za 7.240 Kč ⇒

Doba letu do Marsa Alamu

Doba čistého letu z pražského letiště je 4 hodiny ve vzduchu. Jen o něco delší dobu trvá let do Senegalu a to 6 hodin.

Po přistání sice máte pocit, že kromě písku zde není nic! Ovšem už po druhém ne tak letmém pohledu zjistíte, že je zde plno zeleně a pod vodou je to doslova barevná džunglePodmořský život nabízí všechny druhy živočichů co si lze jen představit. Kromě delfínů a různých druhů žraloků je zde k vidění i mořská kráva zvaná Dugong.

Teplot moře se celý rok téměř nemění a dosahují průměrné teploty 25 °C.

Mořská kráva Dugong

Opravdu se podobají suchozemským kravám, alespoň jejich pomalé pohyby a neustálé spásání dna moře tomu napovídá. S délkou přes tři metry se nejedná o žádné drobečky. Nadnášejí se tak ladně, že by málokdo soudil váhu přes 300 kilogramů. Pokud se s nimi chcete vyfotit pod vodou nebo jen je spatřit z paluby lodi raději si pospěšte.

Jsou na pokraji vyhynutí jelikož se množí velmi pomalu a lovecké metody jsou stále drsnější. V mnoha lokalitách už zcela vymizeli.

Přezdívka Dugonga

Často se jim přezdívá také mořské prase (nejen) mořská kráva. Tito býložraví savci se řadí do Sirén, kteří se dělí na kapustňáky (kteří mají ocas rozdvojený) a právě na Dugongy, kteří mají velrybí ocas a specificky vytvarovanou hlavu.

Velkou výhodou je na těchto tvorech jejich způsob života. Jsou velmi klidní, plaší a pro člověka nejsou nijak nebezpeční. Nepotápějí se navíc hluboko, žijí v maximální hloubce 10 metrů pod mořskou hladinou. I proto jsou mořské krávy vyhledávanými tvory všemi rekreanty na své dovolené v Egyptě, kdy jen s brýlemi můžete plavat s tímto obřím leč klidným tvorem pod hladinou a udělat si tak nezapomenutelnou momentku.

jednou z nejlepších příležitostí, kde u pobřeží Egypta Dugongy vidět je přístav Port Ghalib. Zde si můžete za pár korun zaplatit výlet na vodní safari v Abu Dabbab, kdy Vás loď doveze přímo až k Dugongům.

Kde se Dugong vyskytuje?

Kde se vyskytuje Dugong v Egyptě

Video mořské krávy pod vodou

KZ » Egypt » Dugong indický (Egypt)
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *