🌅 Počasí Hurghada

Aktuální počasí v Hurghadě i podnebí na 14 dní v celém Egyptě jistě zajímá všechny milovníky Egypta. Kdy tedy do Hurghady z pohledu teploty vzduchu a moře? Hurghada je často vyhledávaná právě pro své klimatické podmínky. Pravdou je to, že ať sem vyrazíte v kterémkoliv měsíci, nikdy nešlápnete vedle. Je jen a pouze na vás, kolik sluníčka potřebujete a co je pro vás příjemnější.

Nejlevnější zájezd do Egypta za 7.240 Kč ⇒

Počasí v zimě | Měsíční průměry | Aktuální počasí | Dlouhodobá předpověď

Vývoj teplot

Zdejší teploty jsou poměrně stálé díky poloze města. Na jedné straně vyhřáté vody Rudého moře, na druhé straně letovisko ohřívá vyprahlá poušť, to vše pomáhá udržet stabilní teploty. Právě ty také hrají hlavní roli pro celoroční udržení krás podmořského světa, díky kterému je Hurghada tolik oblíbená mezi turisty všech věkových kategorií. Upřímně se příliš neliší od průměrného počasí ve zbytku Egypta.

Teplota moře v Hurghadě

Teploty moře se pohybují v letní sezoně kolem 26-28 °C, více informací o teplotě moře v článku o teplotě moře. V letních měsících hladina rtuti v teploměru ve dne rozhodně neklesne pod 33 °C, ale i v noci vás nepřekvapí příjemných 27 °C. Značnou výhodou těchto dní je minimum srážek, které by mohli odpočinek na pláži překazit nebo třeba znepříjemnit celou dovolenou.

Počasí červenec a srpen

červnu a květnu začínají teploty znatelně stoupat, vygradují v červenci a srpnu, kdy si užijete až 13 hodin slunečního svitu, to je již pořádná dávka. Toho s postupem září začíná ubývat, ale ani v zimě se nemusíte obávat krátkých dnů, obvykle se to ustálí na průměrných 10 hodin denně.

Doba slunečního svitu

Nejhorší je z pohledy jasu a slunečního svitu přes den měsíc prosinec a leden. V tyto měsíce svítí slunce průměrně 9 hodin každý den. Ve srovnání s maximálními letními 13 hodinami i tak nejde o žádné extra velké šero a rozhodně Vás ani v tyto nejtemnější měsíce Hurghada nezklame a budete se moci opalovat.

Počasí v zimě

Ovšem pokud se do Hurghady rozhodnete vyrazit v zimním období, tzn. od listopadu do dubna, musíte počítat také s možností nějakých těch mráčků na jindy azurové obloze. Průměrná teplota v těchto měsících dosahuje minimálně 20 °C, nicméně noci jsou chladnější, s tím musíte počítat. Velkým překvapením může být teplota moře, jež se například v lednu drží na 22 °C.

Pokud tedy vydržíte nižší teploty na břehu, ve vodě si užijete teplot, které Jadran nabízí v červnu. Dalším specifikem místní zimy je silnější vítr, který může být pro některé velmi nepříjemný. Ten vydrží až do února a na přelomu s březnem zmizí. Tudíž i toto byste měli zvážit při výběru termínu dovolené, abyste byli spokojeni se vším, všudy.

Měsíční průměry

Počasí-v-Hurghadě-Egypt

Aktuální počasí

Dlouhodobá předpověď

Egypt: počasí v Hurghadě – průměrné, nejvyšší i nejnižší teploty & Teplota moře
Teploty [°C]ledenúnorbřezendubenkvětenčervenčrvncsrpenzáříříjenlist.pros.
Průměrné161720242729303028252117
Maximální212225293335353433292622
Minimální111215192224252524211612
Moře222122232426282827262524
KZ » Egypt » Hurghada v Egyptě » Počasí Hurghada
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *