🌅 Počasí Káhira

Káhirské počasí tak trochu vybočuje oproti ostatním dovolenkovým destinacím této orientální země. Tento rozdíl poznáte také v ročních obdobích, ty jsou tu pouze dvě. 

Nejlevnější zájezd do Egypta za 7.240 Kč ⇒

Zima trvající od listopadu do dubna je mírná, teploty se pohybují okolo příjemných 20 °C, avšak je největší riziko, že vás zastihnou dešťové srážky – vzhledem k poloze Káhiry ovšem stále mizivé. Poté nastává podstatně teplejší léto.

 Teploty v létě v Káhiře

V těchto měsících může být pobyt v hlavním městě Egypta značně nepříjemný, přeci jen nemáte možnost se ukrýt před žhavými slunečními paprsky do slané vody Rudého moře, navíc se vám žár bude ještě vracet od rozpálených cest. Denní teploty totiž dosahují k 35 °C. Noční teploty naopak padají k 20 °C, což je již značný rozdíl.

Nezapomeňte, že každoročně v březnu a dubnu vane v této oblasti tzv. chamsín vznikající v důsledku změn proudění vzduchu nad vyprahlými pouštěmi. Jedná se o suchý pouštní vítr, jehož název v překladu z arabštiny znamená padesát – to proto, že celé období chamsínů trvá okolo padesáti dnů. V těchto dnech s sebou vzduch přináší také jemný pouštní písek, na což by si měli dát pozor starší osoby a rodiče s dětmi.

Kdy na dovolenou do Káhiry?

Při výběru termínu své dovolené byste měli vzít především v potaz, že Káhira leží na pomezí subtropického a tropického pásma afrického kontinentu, čemuž odpovídá její klima. Obvykle se doporučuje vyrazit v zimních měsících, přestože našinci mají stále ve zvyku jezdit do Egypta jako do tradičních evropských destinací, tzn. v létě, ale obzvlášť v Káhiře může být takové volba až nebezpečná. Pyramidy v Egyptě jsou velkým lákadlem.

Nezapomeňte, že jedete do velkoměsta, kde se před horkým vzduchem bez jediného poryvu větru nebudete mít kde schovat, a že zejména při prohlídce města a přilehlých památek uvítáte příjemných 20 °C, kdy s sebou nebudete muset nosit náhradní tričko na převlečení.

Aktuální počasí v Káhiře

Předpověď na celý rok

Měsíční průměrné teploty v Káhiře
KZ » Egypt » Káhira v Egyptě » Počasí Káhira
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *