🌅 Počasí Luxor

Egyptské město Luxor se nerozkládá u břehu Rudého moře jako ostatní turistické destinace, ale u řeky Nil, přibližně 700 km jižně od Káhiry. Kdo cestuje do Egypta za historií, neměl by toto město opomenout. Nalézá se v něm totiž bezpočet egyptských památek.

Nejlevnější zájezd do Egypta za 7.240 Kč ⇒

Subtropické pouštní podnebí

Klimatické podmínky jsou náročnější. Nad městem Luxor panuje subtropické pouštní podnebí s každodenními vysokými teplotami a s minimem srážek. Podnebí se dá charakterizovat jako horké období od května do října a chladnější období od října do května.

Počasí jaře a na podzim

Za památkami se raději vydejte mimo letní období. To jsou teploty ještě snesitelné, i když pro někoho mohou být i tak nepříjemné. V březnu se vzduch ohřívá na 28 °C, v dubnu až na 33 °C. Květen je již tropický měsíc s teplotami kolem 39 °C.

Podzimní čas je podobný tomu jarnímu, teploty jsou ale zrcadlově obrácené. V září se rtuť teploměru šplhá k 38 °C, v říjnu pozvolna klesá na 33 °C a v listopadu je přijatelných 28 °C. Vzduch osvěžuje větřík, který snižuje pocitovou teplotu.

Horké letní období

V letním období se teploty přehoupnou až přes 40 °C a pro turistiku jsou takové teploty velmi namáhavé, až nebezpečné. Přeháňky jsou ve městě Luxor ojedinělé, zvláště v letních měsících.

Od května do srpna naprší pouze od 1 do 2 mm srážek, a tak se nemusíte nosit s deštníky. Slunce sálá až 13 hodin denně a po jeho západu teploty spadnou na příjemných 23 °C. Nutností jsou kvalitní opalovací přípravky, pokrývka hlavy a lehké a pohodlné oblečení ze 100 % bavlny.

Mírné zimy s minimem srážek

Velmi příjemné podmínky nastávají v zimním čase. Teploty v prosinci klesají na 23 °C a drží se na této hodnotě až do února. Noční teploty se ale dostávají až na 7 °C, přibalte si proto teplejší oblečení.

Slunečního svitu je stále dostatek, a to až 9 hodin denně. I zimní měsíce jsou s minimem srážek.

Aktuální teploty a počasí

Předpověď počasí v průběhu roku

Předpověď po měsících v průběhu roku
KZ » Egypt » Luxor (Egypt) » Počasí Luxor
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *