🌅 Makadi Bay (Egypt)

Egypt je pro našince velice populární destinací pro dovolenou u moře. Oproti jiným zemím je však do jisté míry – co se týče návštěvnosti konkrétního místa – poněkud omezeným. Kromě Hurghady, Sharm el Sheikhu či Marsa Alam většina lidí jiná letoviska nezná.

Nejlevnější zájezd do Egypta za 7.240 Kč ⇒

A přitom existují mnohé další, které by si zasloužili být poctěni vaší návštěvou. V tomto článku se tak budeme věnovat letovisku s názvem Makadi Bay.

Oáza uprostřed pouště

Makadi Bay je menší letovisko, které se nachází na březích Rudého moře, asi 40 kilometrů jižně od proslulé Hurghady. Jelikož se jedná o klidnější místo, je tato destinace velice vhodná pro dovolenou s dětmi anebo zkrátka pro všechny, kteří nemusí trávit svou dovolenou uprostřed ruchu na přecpaných plážích.

Toto letovisko je taktéž relativně nové a bylo projektováno skutečně velmi kvalitně. Přestože je obklopeno všudypřítomnou pouští, vy uvidíte pouze nekonečnou zeleň a čisté prostředí.

Ideální pro potápění

Anglicky znalí cestovatelé si snadno přeloží, že Makadi Bay, je v podstatě název pro Záliv Makadi. A že je v tomto zálivu co k vidění. Kromě průzračně čisté a celoročně teplé vody tu můžete narazit na bohatý podmořský život, kterému vévodí scenérie neporušených korálových útesů. Celá oblast je tak rájem pro ty, kteří se rádi potápí.

Památky na dosah

Svou polohou je však Makadi Bay též ideální výchozí místo pro objevování proslulých egyptských památek či zajímavých míst. Velice populární jsou výlety do starověkého chámového komplexu v Luxoru, který se odsud nachází přibližně 250 kilometrů. Ti, co neradi cestují ovšem také nemusí přijít zkrátka. V samotném Makadi Bay se totiž nově nachází též moderní delfinárium, které tu stojí pouhých 5 let.

Nejkrásnější hotely

Jak již bylo řečeno, letovisko je relativně nové, takže tu najdete opravdu luxusní hotely. Mezi ty nejpopulárnější patří například pětihvězdičkový hotel Steigenberger Makadi Hotel, který je mimo jiné vítězem ocenění Travellers´s Choice. Kromě všudypřítomného luxusu, který na vás bude dýchat ze všech stran, hotel disponuje též vlastním golfovým hřištěm. Je tak ideální volbou pro milovníky golfu!

Druhým hotelem, který vám doporučíme, a který též nese stejné ocenění, jako předchozí, je hotelový komplex s názvem Jaz Aquaviva Resort. Lidé si zde pochvalují zejména vysokou úroveň ubytování a taktéž velice milý a ochotný personál.

Foto ze zátoky

KZ » Egypt » Makadi Bay (Egypt)
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *