🌅 Pláže v Egyptě

Krásné egyptské pláže jsou spolu s nízkými cenami, skvělými All Inclusive pobyty a jedním z nejbohatších podmořských světů důvodem proč je Egypt každoročně jednou z nejnavštěvovanějších destinací. Jaké pláže v Egyptě jsou ty nejkrásnější?

Nejlevnější zájezd do Egypta za 7.240 Kč ⇒

Nerad bych na úvod jmenoval jednu konkrétní pláž protože se jedná o velmi subjektivní názory. Zmíním tak nejprve spíše nejlepší letoviska, která jsou v rámci Egypta vyhlášená jako místa s nejhezčím pobřežím.

Pláže u Ain Sukhna

Pobřeží u města Ain Sukhna mají jednu velkou výhodu, nejsou přeplněné turisty neboť toto místo není až tak profláknuté. Nedaleko Suezu se tak můžete opalovat na plážích bez návalu ostatních turistů u mnoha pláží především hned u hotelových resortů.

Pláže Marsa Alamu

Spolu s Hurghadou a Sharm el Sheikhem je Marsa Alam tou nejčastěji navštěvovanou destinací v Egyptě. Zejména pláže s názvem Sharm el Luli a pláž Mubarak jsou pokládány za jedny z nejkouzelnějších v celém Egyptě. Navštívit můžete i chůzí dostupnou pláž Shoona Bay se skvělými útesy k potápění.

Pláže v oblasti Sharm el Sheikh

Ačkoliv by šlo vybrat více letovisek, která jsou ovšem hůře dostupná zmíním už jen pláže u nejžádanějšího letoviska v Egyptě. Pláž Shark´s Bay nemá název díky výskytu žraloků, název je zcela náhodný. Jedná se o jednu z nejhezčích pláží v Sheikhu.

V závěsu za ní je dle světových žebříčků nejoblíbenější pláž Ras um Sid. Tato pláž je díky velmi pozvolnému vstupu do moře vyhlášená především u rodičů s dětmi.

Nejkrásnější pláže Hurghada

Dvě pláže jsou u pobřeží města Hurghada oceňována jako nejlepší. Jedná se o pláž s názvem Sharm el Naga a v jižní části pláž s názvem Dream Beach.

TOP 4 pláže

Nejlepší pláže v Egyptě i v Hurghadě
KZ » Egypt » Pláže v Egyptě
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *