🌅 Ramadán v Egyptě 2024

Kdy probíhá a jak ovlivní měsíc Ramadán dovolenou v Egyptě 2024? Průběh devátého měsíce islámského kalendáře ve všech oblastech Egypta i datum jeho konání v tomto i následujícím roce zmíním v tomto článku.

Nejlevnější zájezd do Egypta za 7.240 Kč ⇒

Kdy je v Egyptě Ramadán?

V roce 2024 je v Egyptě (stejně jako jinde v arabském světě) ramadán od 10. března 2024 (neděle) do 8. dubna 2024 (pondělí)

Ramadán-v-Egyptě

Každý rok je datum začátku i konce měsíce Ramadánu velmi rozdílné. Je to dáno tím, že islámský kalendář, kterým se zahájení Ramadánu řídí je o mnoho dní kratší a navíc je řízen dle lunární fáze měsíce. I proto je datum zahájení například v Evropě nebo v Americe rozdílné. V zemích jako je Turecko, Tunisko, Spojené arabské emiráty, Maroko či Egypt je nicméně den zahájení i ukončení totožný.

Dopady na dovolenou v Egyptě

Upřímně a z vlastní zkušenosti mohu napsat, že pro klasickou pobytovou dovolenou v Egyptě nemá samotný Ramadán na pobyt žádný zvláštní dopad. Jisté odlišnosti zde ovšem jsou.

Zkušenosti s Ramadánem

Na mnoha místech v Egyptě tento významný náboženský svátek ani nepostřehnete, často si budete moci jako turista lehce sehnat také alkohol

Všude na ulicích či výletech od CK uvidíte méně místních Egypťanů (osobně to pokládám za benefit). Dále pak seženete hůře alkohol (ovšem pokud máte All Inclusive nebudete mít na hotelu problém). Posledním markantním dopadem je omezení některých otevíracích hodin u památek a zajímavých míst.

Dopady a omezení

Období půstu drží Egypťané vyznávající islám z důvodu přiblížení se k duchovní podstatě svého náboženství. Muslimové v tomto měsíci omezí pití, jídlo, kouření apod. Mnohem častěji se také modlí a více odpočívají. Měli by se také lépe chovat jak jim ukládá korán (omezit vulgarismy, pomluvy, lži i závidění a urovnat špatné vztahy).

Turisté by v měsíci Ramadánu v Egyptě neměli příliš okatě jíst na veřejnosti a kouřit. V letoviscích je ovšem i toto velmi tolerováno.

KZ » Egypt » Ramadán v Egyptě 2024
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *