🌅 Pláže na Guadeloupe

Pobřeží Guadeloupe měří úctyhodných 310 km a tak ostrov nabízí návštěvníkům nepřeberné množství pláží, které vypadají jako by byly vystřižené z katalogů cestovních kanceláří. Sněhobílý písek, tyrkysové moře, nádherné palmy, dřevěná lehátka, drinky v kokosovém ořechu. Zní to jako klišé, ale tady takto pláže skutečně vypadají.

Nejlevnější ubytování na Guadeloupe od 840 Kč na noc ⇒

Nejkrásnější pláž?

Vybrat tak vítěze v naší imaginární soutěži o nejkrásnější pláž ostrova, bude téměř nemožné. Každá pláž je zde totiž zcela osobitá a záleží, co od ní jednotlivec bude očekávat. Pokud budete chtít na Guadeloupe hlavně lenošit a užívat si svůj oblíbený drink na pohádkové pláži, dá se říci, že se při výběru konkrétní destinace nemůžete splést. Všechny pláže jsou zde totiž přímo úchvatné.

Hlavní letoviska s plážemi

Akčněji založení návštěvníci, kteří se zde nechtějí pouze kochat překrásnými plážemi, však také nepřijdou zkrátka. Těm bychom doporučili navštívit vyhlášené městečko Deshaises, které leží na severozápadní straně Basse Terre. Kromě překrásné pláže s tradičně bílým pískem, které městečko obklopuje, se zde mohou návštěvníci věnovat potápění, které díky rozlehlým korálovým útesům získává zcela nové rozměry. Dokonce si zde zájemci mohou vyzkoušet i podmořský lov.

Grande Terre

Za návštěvu též rozhodně stojí nedaleká podmořská rezervace, která je pojmenovaná po J. Y. Cousteauovi.  Další vyhlášenou destinací, které vévodí úchvatná bílá pláž s obklopujícími korálovými útesy, se tentokrát nachází na Grande Terre a její název nese jméno Sait Francois. Samozřejmě se na celém Guadeloupe můžete věnovat i surfaření. Tento sport je zde totiž velice populární.

Pokud vás sněhobílé pláže začnou nudit, můžete se vydat do městečka Malendure anebo na nedaleký ostrov Pigeon Island, kde najdete velice netypické tmavé pláže, tvořené černým pískem ze sopečných hornin. Tato místa se nacházejí na západním pobřeží Basse Terre.

Je nutné však upozornit, že se v moři hojně vyskytují mořští ježci, takže je vhodné mít s sebou též obuv do vody, která zabrání velice nepříjemnému zranění, které může zkazit celou dovolenou.

Foto z pláže

Foto z pláže a moře u ostrova Guadeloupe
KZ » Guadeloupe » Pláže na Guadeloupe
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *