🌅 Bouřky, hurikány a tornáda na Havaji

Jak často a v jaké intenzitě se na Havajských ostrovech můžete setkat s hurikány, bouřky s blesky a tornády? Pokud hledáte doporučení, kdy je nejvhodnější doba pro návštěvu Havajských ostrovů pokračujte prosím na článek o počasí.

Nejlevnější ubytování a hotely na Havaji ⇒

Hurikán Julio a Iselle

Hurikány na Havajských ostrovech jsou poměrně výjimečné. Poslední silnější hurikán se zde vyskytl v roce 1992. V srpnu 2014 se ovšem obyvatelé Havaje museli připravit na dva hurikány za sebou – Julio a Iselle. Očekáván byl vítr rychlosti 160 km/hod a až 20 centimetrů dešťové vody.

Obavy se nenaplnili protože Iselle zeslábl z hurikánu na tropickou bouři a Julio proběhl 200 km daleko od ostrova Maui. Proto byl stav pohotovosti v pátek večer zrušen a už v sobotu odpoledne bylo počasí natolik dobré, že se mohli turisté slunit na plážích.

Bouřka s blesky

Blesky a bouřky většího charakteru se na Havajských ostrovech vyskytují velmi zřídka (párkrát do roka), obvykle v zimních měsících. Zjistěte si raději jak je to s cestovním pojištěním do USA.

Tornádo

Tornádo se na Havajských ostrovech objeví v průměru jednou do roka. Na stupnici závažnosti tornáda se vždy jedná o ty nejnižší stupně a není se třeba ničeho bát. Škody na majetku jsou vždy minimální a na životě nebyl nikdo ohrožen. Nejvyšší šance je během zimních měsíců od prosince do března.

Časový výpis tornád i s destinacemi:

Foto z hurikánu

Foto vývoje hurikánů na Havajských ostrovech
KZ » Havaj » Počasí Havaj » Bouřky, hurikány a tornáda na Havaji
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *