🌅 Havajská vlajka

Jak vypadá vlajka Havajských ostrovů a jaký byl její vznik? Podobně jako Američané jsou i obyvatelé Havaje velkými patrioty a státní vlajku uvidíte zřetelněji více často než u nás v republice naši národní vlajku. Vzhled vlajky si prošel bouřlivým vývojem nicméně znak Union Jacku (britská vlajka) je vyobrazena v různých podobenstvích již od roku 1793.

Nejlevnější ubytování a hotely na Havaji ⇒

Historie

Britský dopad na historii Havajských ostrovů je natolik výrazný, že je z části vyobrazen i ve státní vlajce. Jedná se o jediný z amerických států, který má právě britskou vlajku obsaženou i ve své vlajce. Zabírá přibližně jednu čtvrtinu celé plochy.

Vzhled

Délka ku šířce vlajky je v poměru 2:1. Nese název Ka Hae Hawaii a v platnosti je oficiálně od roku 1845. Na vodorovných osmi pruzích jsou zastoupeny hlavní ostrovy Oahu, Kauai, Kahoolawe, Lanai, Maui, Molokai a Niihau. Od shora dolů jsou vyobrazeny barvami bílá, červená, modrá, bílá, červená, modrá, bílá a červená.

Svátek státní vlajky

Od roku 1990 se 31. července každoročně slaví Ka hae Hawaii takzvaný Den havajské vlajky. Pokud zde v tomto období na Havaji budete nezapomeňte se obléknout do červeno, bílo modrého oblečení a samozřejmě s Havajským věncem kolem krku.

Foto vlajky

KZ » Havaj » Havajská vlajka
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *