🌅 Dovolená Gran Canaria

Jedním z nejznámějších a rozhodně také nejvyhledávanějších ostrovů, které v souostroví Kanárské ostrovy leží, je zaručeně ostrov Gran Canaria.

4★ All Inclusive dovolená na Kanárských ostrovech za 9.640 Kč ⇒

Hlavní město Las Palmas de Grand Canaria

Vzhledem ke své rozloze, která je aktuálně 1560 kilometrů čtverečných, je ostrov Gran Canaria aktuálně třetím největším ostrovem. Z hlediska geografické polohy se nachází na východ od dalších z větších ostrovů , a to od Tenerife. Hlavní město celého ostrova je poté Las Palmas de Grand Canaria.

Proč zájezd na Gran Canaria?

Čím je celý ostrov Gran Canaria charakteristický, to nejsou jenom vyhledávané turistické destinace, které charakterizují kvalitní hotely a nádherné pláže. Čím totiž dokáže také výrazně zaujmout, to je fauna i flora. Další zajímavé informace Co vidět na Gran Canaria naleznete v menu nalevo.

Dunas de Maspalomas

Ta je na rozdíl od celé řady jiných oblastí poměrně specifická, a tak není divu, že velkou část ostrova tvoří známá přírodní rezervace Dunas de Maspalomas. Ta je charakteristická také výraznými písečnými dunami, které mohou dosahovat až třiceti metrů. Pokud bude dobré počasí určitě na duny vyrazte

Playa del Inglés, San Augustín

Mimo to však ostrov Gran Canaria, především jeho jich zaujme hlavně nočním životem, a tak lidé, kteří sem přijedou za dovolenou, si ho chtějí užívat plnými doušky.

Stejně tak si ale mohou užívat i krásy měst, které se zde nacházejí. Mezi ty patří San Augustín, Maspalomas, nebo i Playa del Inglés. Všude tam lze narazit i na řadu zajímavých historických domů, nebo příjemných uliček.

Sever ostrova Gran Canaria

Podobně mnoho historických zajímavostí však nabídne i sever, kde je městečko Teror, kde se nachází kostel s názvem Basílica Nuestra Seňora del Pino.

Ten má velmi velký význam v životech křesťanů, jelikož v nedalekém lese se objevil obrázek Panny Marie. Podnebí na severu je velmi větrné a pro někoho to může být relativně otravné.

Roque Nublo či Castillo de la Luz?

Dále však ostrov Gran Canaria nabídne třeba takzvaný Roque nublo, což je výrazný skalní útvar, který je někdy považován i za celý symbol ostrova. Mimo to ze navštívit třeba i pevnost Castillo de la Luz, která se také nachází v severní části.

Tím vším tak ostrov Gran Canaria ukazuje, proč může být vyhledávaným místem mnoha cestovatelů. Dalším z nich je například vysoká teplota moře v průběhu celého roku

Aktuální počasí ostrov Gran Canaria

Foto z pláže

Pláž u hotelu na ostrově Gran Canaria
KZ » Kanárské ostrovy » Dovolená Gran Canaria
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *