🌅 Dovolená La Gomera

Kanárské ostrovy rozhodně netvoří jenom ony velké a známé ostrovy, ale jsou tvořeny také těmi menšími. Máme-li být skutečně konkrétní, potom je jedním z nich i ostrov La Gomera. Ten sice není úplně tím nejmenším z celého souostroví, ale je druhým v pořadí. Hodí se informace o počasí.

4★ All Inclusive dovolená na Kanárských ostrovech za 9.640 Kč ⇒

Ostrov co se zmenšuje? 

Z hlediska rozlohy má pouze okolo 370 kilometrů čtverečných. Na ostrově aktuálně žije více než 30 000 obyvatel. Pokud však byl ostrov La Gomera něčím charakteristický, a stále charakteristický je, potom je to probíhající eroze.

Ta způsobuje to, že se plocha ostrova neustále zmenšuje. Původně byl totiž ostrov La Gomera až dvakrát větší. Samozřejmě tento problém se týká ostrova neustále.

pokračovat na předpověď počasí na ostrově la Gomera

Kryštov Kolumbus

Velmi zajímavý je ostrov La Gomera hlavně z dalšího historického hlediska, a to především proto, že se zde v roce 1492 zastavil Kryštof Kolumbus, a to při své cestě za objevováním Ameriky.

Nejvyšší hora Garajonay

Nyní však ostrov La Gomera láká hlavně milovníky příjemných dovolených, ale také zajímavých přírodních míst. Mezi jednu z těch nejvýznamnějších rozhodně patří třeba nejvyšší hora, a to Garajonay, která měří 1483 metrů.

Charakter ostrova

Milovníci dovolených, kteří ostrov La Gomera navštíví, rozhodně najdou příjemný klid, který u ostatních ostrovů je hlavně velkou výjimkou – leda na ostrově La Palma naleznete podobnou pohodičku.

Na tomto ostrově jsou totiž menší střediska, která tak uspokojí touhu po příjemné, a hlavně klidné dovolené. Mezi tu rozhodně může patřit i místní kozí sýr, který ostrov La Gomera proslavil.

Další Informace o La Gomera

Mimo to lze ale vyrazit třeba do místních lesů, které se nacházejí nedaleko již zmíněného hlavního vrcholu. Ty jsou tou totiž tvořeny hlavně vavříny, což bylo základem pro to, aby byla tato lokalita prohlášena nejdříve za národní park, a ten byl následně zapsán na seznam kulturního dědictví UNESCO.

Tím by mělo být prohlášeno i moře, jelikož je zde luxusní. I to tedy může ostrov La Gomera milovníkům zajímavých a rozhodně neobvyklých míst nabídnout. Příroda zde totiž hraje skutečně tu hlavní, a také velmi důležitou roli.

Aktuální předpověď počasí ostrov La Gomera

Mapa La Gomera

Foto z výletu

Vysokohorská turistika na La Gomeře
KZ » Kanárské ostrovy » Dovolená La Gomera
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *