🌅 Kanárské ostrovy: Měna & kurz

Zajímá Vás měna na Kanárských ostrovech? Místním platidlem je naštěstí klasicky evropské EURO. Důvodem je samozřejmě fakt, že Kanáry jsou regionem Španělska a vztahuje se tak na ně mnoho evropských zákonů a norem. Jaký je aktuální kurz?

4★ All Inclusive dovolená na Kanárských ostrovech za 9.640 Kč ⇒

S měnou Euro € jste se jistě už mnohokrát setkali a tak není třeba představovat bankovky 5, 10, 20, 50, 100, 200 a 500 € s kterou se zřejmě nikdy nesetkáte. Získat euro můžete v bance, každé směnárně v ČR i na Kanárských ostrovech či klasicky výběrem z jakéhokoliv bankomatu na ostrovech.

Aktuální kurz

Mé osobní doporučení

Osobně řeším ve všech zemích, kde se platí Eurem směnu vždy totožně. Zajdu si před odletem na dovolenou do směnárny eXchange v Kaprově ulici nedaleko metra Staroměstská.

Mají tam opravdu ten nejlepší kurz a pro místní obyvatele ČR poskytují navíc slušnou slevu při rozměnění více než 1.000 Kč. Stačí předložit tento slevový kupón.

Jakou směnárnu využít?

Vždy si rozměním částku přibližně na 70-80 procent útrat odhadem. Abych měl na půjčení auta a stravování na většinu pobytu. Zbylou částku si vyberu z karty na místě.

Často mi ovšem peníze zůstanou i na další dovolenou. V tom případě pokud víte, že jezdíte častěji je ideální si prostě peníze vybrat ve velkém balíku a postupně na dovolené odebírat.

Foto bankovek a mincí

Eury se platí na Kanárských ostrovech
KZ » Kanárské ostrovy » Kanárské ostrovy: Měna & kurz
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *