🌅 Pláže na Kanárských ostrovech

Ptáte se jaké pláže na Kanárských ostrovech jsou nejlepší a nejkrásnější? Kanárské ostrovy jsou zimním cílem stovek tisíc turistů z celé Evropy, kteří utíkají před zimou na Kanáry právě díky slunění se na zdejších plážích.

Ale které pláže na jsou ty nejkrásnější? Soupis pláží vytvářím podlé mého osobní vkusu, který nepreferuje dlouhé nudné pláže u mega resortů, ale spíše drobné plážičky zapadlé a nepříliš objevené turisty.

4★ All inclusive zájezdy na Kanárských ostrovech za 8.860 Kč

Corralejo

Fuerteventura je prosta narvaných pláží, kde je hlava na hlavě. Na tomto východním ostrově je prý více koz než turistů a nabízí mnoho panoramatických opuštěných pláží.

Téměř 10 kilometrů dlouhá pláž Corralejo se nachází na severo-východním výběžku, je tvořena písčitými dunami a je zde i dostatek zázemí s chlazenými nápoji, WC apod.

El Bollullo

Tenerife často dováží světlý písek ze Sahary aby vytvořil atraktivnější pláže pro turisty. Pláž El Bollullo na severu Tenerife je dokonalý příklad toho jak může být černá pláž jako noc malebná.

Pokud si zvolíte dovolenou právě na tomto největším kanárském ostrově vyrazte se podívat, pláž je snadno dostupná z Puerto de la Cruz.

Famara

Na severo-západě Lanzarote se nachází jen 600 metrů dlouhá pláž Famara, která je velmi populární surfaři a paraglidery. Bílý písek, panorama okolních hor a extrémně dlouhé pozvolné pobřeží je ideální příležitostí pro všechny milovníky rozbouřených vln.

Las Teresitas

Netradiční vzhled této písečné laguny vytváří palmy nedaleko pláže. Písek sem byl navezen ze Sahary a proto si i na tomto vulkanickém ostrově můžete vychutnat klasicky vypadající pláž jako z Itálie a to v průběhu celého roku. Z města Santa Cruz sem jezdí městský autobus 910.

Papagayo

Nedaleko hotelu Playa Blanca jižně od Lanzarote najdete malinkatou a kouzelnou pláž při západu slunce. Skvělá na potápění a autem jen 15 minut vzdálená od Playa Blanca.

KZ » Kanárské ostrovy » Pláže na Kanárských ostrovech
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *