🌅 Ostrov Boa Vista

Kapverdské ostrovy: Chystáte se na dovolenou na ostrov Boa Vista? Osobně jsem zde dovolenou strávil a mohu ostrov doporučit. Tedy pouze pokud hledáte luxusní pětihvězdičkové a klidné hotely s opalováním a bazénem. Příliš zábavy či zajímavých míst na Boa Vistě nenajdete.

Nejlevnější zájezd na Kapverdské ostrovy za 14.260 Kč ⇒

Mezinárodní letiště | Hlavní město | Nejvyšší hora | Počasí Boa Vista | Mapa ostrova

Třetí největší ostrov Kapverdských ostrovů dělá čest svému jménu Boa Vista – přeloženo jako „Krásný výhled„. Na rozdíl od svého souseda – ostrova Sal, který je již mnoho let okupován turisty je ostrov Boa Vista teprve objevován.

Mezinárodní letiště

Mezinárodní letiště Rabil na ostrově Boa Vista bylo slavnostně otevřeno teprve v roce 2007. Přibližně v té době také začala masivní výstavba hotelových komplexů na pobřeží ostrova Boa Vista.

Důvodem byli především nekonečné pláže a skvělé podmínky na mořské aktivity jako je koupání či potápění. Kde leží Kapverdské ostrovy a poloha ostrova Boa Vista je patrné z obrázku.

Hlavní město

V hlavním městě ostrova žije téměř polovina jeho obyvatel (celkový počet obyvatel ostrova Boa Vista je 12.000).

I přesto působí velmi klidně a rozhodně se nejedná o rušné město plné shonu. Z vyvýšené hory za městem můžete vidět malý ostrůvek Ilheu de Sal Rei, který leží na otevřeném moři.

Zajímavá místa

Zálivy v okolí města Sal Rei jsou velmi vhodné na dovolenou pro koupání a plavání obecně jelikož je před silnými větry z Atlantského oceánu kryje již zmíněný ostrůvek Ilheu de Sal Rei.

K návštěvě ještě doporučujeme několik kilometrů dlouhou pláž s názvem Praia do Estoril na jihu města. Počasí v listopadu na Kapverdách je ideálním časem pro dovolenou. Celkový přehled o počasí Kapverdy.

Nejvyšší hora

POZOR, na krádeže… Spolu s rozvojem turistického ruchu a současně s velkou nezaměstnaností je třeba si dávat pozor na své soukromé věci. Počet kapesních krádeží zde v posledních letech velmi vzrostl.

Počasí Boa Vista

Detailní podrobnosti o počasí na ostrově Boa Vista naleznete v samostatném článku. Ačkoliv se počasí v celém souostroví Kapverdy velmi podobá, mezi severní skupinou návětrných ostrovů a zbytkem ostrovů jsou jisté rozdíly. O těch se dočtete v již zmíněném článku.

Foto z naší dovolené

KZ » Kapverdské ostrovy » Ostrov Boa Vista
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *