🌅 Bafra (ostrov Kypr) – dovolená, zájezdy

Kypr je nazýván jako ostrov lásky, díky bájné řecké bohyni Afrodité, která se na tomto úchvatném místě údajně zrodila. Tento ostrov je tak ideálním místem pro zamilované, ale taktéž pro všechny, kteří si tu chtějí užít zaslouženého odpočinku na některé z nádherných pláží, ve stínu palem.

A protože se jedná o třetí největší ostrov Středomoří, dovolili jsme si pro vás v tomto článku vybrat konkrétní lokalitu za vás. Zamíříme tak do luxusního letoviska s názvem Bafra.

Základní informace

Letovisko Bafra se nachází v severní (turecké) části ostrova, na severovýchodním výběžku Karpas. Jelikož Česká republika nemá doposud žádné spojení s tzv. Severo-kyperskou republikou, nejsnazší způsob, jak se do tohoto malebného letoviska dostat, je skrze mezinárodní letiště v Larnace, které je odsud vzdáleno přibližně 85 kilometrů.

Cesta sem vám tak zabere přibližně hodinu a půl času. Jelikož se nejedná o území Evropské Unie, budete potřebovat platný cestovní pas.

Nové letovisko s puncem luxusu

Pokud jste o tomto letovisku ještě neslyšeli, není divu. Dá se říci, že je vybudováno relativně nově a místní lidé cílí zejména na náročnou klientelu.

Najdete zde tak celou řadu nejluxusnějších hotelů, restaurací a barů či dokonce několik kasín a taktéž nově vybudované golfové hřiště. Nudit se zde tedy rozhodně nebudete a je jedno, zdali svou dovolenou plánujete strávit aktivně anebo spíše relaxačně.

Bydlení v Noemově arše

Bylo by vhodné, abychom vám též doporučili nějaké krásné ubytování, na které budete s láskou vzpomínat dlouhá léta. Dle našeho názoru toto zcela splňuje Noah’s Ark Deluxe Hotel & Spa. Tento překrásný hotelový komplex – jak již vypovídá jeho samotný název – je vystavěn do podoby Noemovy archy a pohled na něj je vskutku úchvatný. Skládá se z hlavní budovy a několika menších vilek.

Všechny pokoje jsou luxusně zařízené a najdete v nich vše, co budete potřebovat. Stravování probíhá samozřejmě formou All inclusive, přičemž předchozí hosté si pochvalují pestrost a chutnost zdejších pokrmů. Hotel též vlastní několik bazénů, včetně bazénu s tobogánem pro děti. Ti, kteří si raději užívají slanou vodu, mohou odpočívat na přilehlé písečné pláži, která je nejhezčí z celého okolí!

Výlety po okolí

Byla by rozhodně škoda strávit celou dovolenou pouze u hotelu. Severní Kypr toho totiž nabízí opravdu hodně a najdete zde celou řadu historických památek. Protože není žádným malým ostrůvkem, rozhodně si zapůjčte na několik dní automobil a prozkoumávejte. Mezi nejoblíbenější místa této oblasti patří například zřícenina hradu St. Hilarion, jehož historie sahá až do 11. století našeho letopočtu.

Zájemci o moderní dějiny pak musí navštívit opuštěné město Varoscha, které je smutným pomníkem probíhající „kyperské situace.“ Milovníci přírody pak nemusí jezdit nikam daleko, neboť poloostrov Karpas, na kterém se Bafra nachází, je označováno jako nejkrásnější místo celého ostrova, s těmi nejhezčími plážemi!


KZ » Informace Kypr » Bafra (ostrov Kypr)
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *