🌅 Pláže na Kypru

Kypr je obklopen stovkami kilometrů pobřeží – velké procento je tvořeno plážemi. Ty nejlepší pláže z mého pohledu se sice nachází u jižního pobřeží, i na severu je ovšem několik, které stojí za pozornost. Jaké pláže jsou tedy na Kypru ty nejlepší k opalování a koupání?

Nejlevnější dovolená na Kypru za 6.480 Kč ⇒

Pláž Nissi | Záliv Lara | Pláž Pissouri | Coral Bay

Pláž Nissi

V oblasti Ayia Napa se nachází bezesporu ta nejlepší písečná pláž na celém Kypru. Dlouhá je přes půl kilometru a najdete zde i část, která vytváří písčitou vyvýšeninu z obou stran obklopenou překrásně průzračnou mořskou vodou. Právě na Nissi beach je obvykle doporučováno vydat se brzy ráno dokud zde zatím není mraky turistů. Zvláště pak v sezóně – měsících červenci a srpnu.

Záliv Lara

Ohrožené mořské želvy často zavítají právě do zálivu Lara u severozápadního pobřeží Kypru. Překrásný záliv je právě jeden z důvodů mořských želv, které se sem vydávají vyvést na svět své mladé velmi bedlivě střežen.

Nečekejte zde proto příliš přívětivé podmínky pro celodenní opalování. Toto místo je skvělý foto spot vhodný spíše k procházkám a rychlému ochlazení v mořské průhledné vodě.

Pláž Pissouri

Nedaleko Limassolu je jedna z nejpopulárnějších pláží na Kypru – pláž Pissouri. Extrémně dlouhá písčitá pláž nabízí snad všechnu pobřežní zábavu a vyžití co si dokážete představit od windsurfingu, přes potápění až po paragliding. Nečekejte zde ovšem příliš klidu, pokud vyhledáváte zapadlé kouty, vydejte se jinam.

Coral Bay

Severním směrem od města Paphos najdete Coral Bay, což je další pláž která je označena modrou vlajkou díky kvalitě a čistotě.

Pláž Makronissos

Podobně jako pláž Nissi je i Makronissos u města Ayia Napa, kde jsou stovky hotelů do kterých je také možné zakoupit zájezd přímo s odletem z Prahy. Pláž má do jisté míry bílý písek a rozhodně stojí za návštěvu.

Foto z pláže

Písečná pláž na Kypru
KZ » Kypr » Pláže na Kypru
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *