🌅 Počasí v červenci na Kypru

Chystáte se na dovolenou na Kypr? Pak vězte, že červenec a srpen představují nejteplejší měsíce z celého roku. V červenci je zde podnebí velmi stálé, panují tropické teploty kolem 35 °C.

Nejlevnější dovolená na Kypru za 6.480 Kč ⇒

V červenci míří na Kypr nejvíce turistů z celého roku, i když mu v tom směle konkuruje srpen. Nemusíte se obávat, že by vám počasí příliš nepřálo, v létě prakticky neprší a mraky na nebi se objevují jen sporadicky. Na rozdíl od podnebí v ČR, kdy v létě mohou být teplotní výkyvy opravdu značné, můžete na Kypru počítat se stálým počasím.

Charakter podnebí

Kypr je okouzlující země, která láká nejen kvůli památkám, ale také kvůli moři. Prohlédnout si památky lze prakticky po celý rok, ideálně mimo letní sezónu. V červenci je zde velké teplo, proto je vhodnější v tomto období jet na Kypr spíše za koupáním.

Kypr je doslova rájem sluníčka, kterého zde nikdy není málo. Právě v červenci zde slunce svítí až 13 hodin denně. Pro Kypr je charakteristické středomořské podnebí, tedy dlouhé léto a krátká zima.

Na co si dát pozor

Pro červenec na Kypru je typické velmi teplé počasí, slunce má velkou sílu. Proto se doporučuje použít krémy s vysokou ochranou, protože hrozí velké spáleniny.

Léto je skutečně dlouhé, zima pak naopak mírná a krátká. Voda má v červenci příjemných 28 °C. Moře je tak teplé, že prakticky ani neochladí.

Aktuální počasí

Teploty v noci

Velmi často bývá vzduch ochlazován příjemným mořským vánkem, který pocitově snižuje teplotu. To může být někdy zrádné, protože slunce pálí stále stejně. Ani v noci se příliš neochlazuje, noci jsou v červenci stále tropické, bývá kolem 21 °C. V červenci vůbec neprší, počet deštivých dnů je nula. Pokud byste se zde setkali s drobnou přeháňkou, jednalo by se spíše o zázrak.

Jestliže vám vysoké teploty nejsou příliš příjemné, vydejte se na ostrov raději v červnu nebo naopak v září, kdy jsou teploty o něco příjemnější a také moře je chladnější.

Graf podnebí

Předpověď počasí v červenci na ostrově Kypr
KZ » Kypr » Počasí Kypr » Počasí v červenci na Kypru
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *