🌅 Počasí Protaras (ostrov Kypr)

Kdy je nejlepší počasí a teplota moře v oblasti kolem města Protaras? Letovisko Protaras patří mezi nejvyhledávanější destinace z celého Kypru. A není divu. Údajně zde naleznete tu nejkrásnější pláž na celém ostrově! Každoročně sem tak proudí tisíce návštěvníků, toužících po krásně strávené dovolené u azurově modrého a prohřátého moře.

Nejlevnější dovolená na Kypru za 6.480 Kč ⇒

V létě tu máte prakticky jistotu nádherného a slunečného počasí. My se v tomto článku podíváme, jaké počasí tu vládne v průběhu celého roku, neboť Kypr vám toho může nabídnout mnoho i jindy!

Typické středomoří

Počasí, které tu v průběhu roku vládne, je typické středomořské. Léta tu jsou slunečná a horká – na srážky tu prakticky nenarazíte. Zimy nejsou pro našince ničím nesnesitelným, neboť teploty tu málokdy klesnou pod bod mrazu. Počítejte však s tím, že tu prší více, než po zbytek roku.

Úchvatná jara

Jara jsou v letovisku Protaras veskrze úchvatná. Již od března tu začíná příroda rozkvétat a v kontrastu s azurovým mořem vytváří nezapomenutelné scenérie prostoupené desítkami příjemných vůní. Teploty, které tu v průběhu března vládnou, začínají na průměrných 17 °C, přičemž v noci klesnou na stále vlahých 7 °C.

Během dubna a května tyto teploty vystřelí strmě vzhůru, přičemž již v květnu se ohřejeme při průměrných 29 °C ve dne a cca 15 °C v noci. Milovníci vody si užijí i moře – v dubnu má průměrnou teplotu 20 °C a v květnu se ohřeje o další 2 stupně.

Počasí v létě

Nejvíce návštěvníků do letoviska Protaras zamíří samozřejmě v letních měsících. Nejenom, že tu máte prakticky stoprocentní jistotu prosluněné dovolené, bez deštivých dnů, jisté máte též teploty vysoko nad českým letním průměrem!

Průměrná denní teplota se tu v letních měsících totiž pohybuje okolo 35-36 °C a teplota vody kolísá okolo příjemných 26 °C. Ve večerních hodinách si pak můžete užívat nočního života, neboť teploty spadnou na velice příjemných cca 21 °C.

Konec sezóny

Hlavní sezóna trvá v Protarasu přibližně do konce října, kdy denní teploty postupně spadnou na nějakých 24 °C a teplota vody na totožnou hodnotu. Počítejte však s tím, že se sem tam již může objevit nějaká dešťová přeháňka. Pro ty, kteří však nemají rádi přeplněné pláže a města plná turistů, je toto období pro návštěvu ideální.

Aktuální teploty

Grafický vývoj

Počasí v oblasti Protaras
KZ » Kypr » Kypr: letovisko Protaras » Počasí Protaras (ostrov Kypr)
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *