🌅 Počasí Féz (Maroko)

Kdy je nejlepší počasí v marockém Fézu pro cestování a dovolenou u moře? Máte v Plánu navštívit marocký Féz a řešíte, v jakou dobu se sem vydat? V následujícím článku se vám pokusíme objasnit, jaké počasí zde v roce obvykle vládne.

Luxusní zájezd do Maroka za 8.420 Kč ⇒

Když se řekne Maroko, většina lidí zřejmě bude očekávat horkou a suchou Afriku, plnou pouštního písku. Tady ve Fézu však takové klima ještě nenajdete. Ze zeměpisného, ale i klimatického hlediska to vypadá, jako byste se spíše nacházeli kdesi na jihu Evropy.

Je zde hodně zeleně a vládne zde počasí, které je typické pro Středomoří. Léta jsou zde velmi suchá a horká a zimy víceméně mírné (z našeho pohledu), s častými srážkami.

Maximální teploty

Roční výkyvy teplot můžou být v této oblasti klidně okolo 45 °C, neboť v zimě teploty mohou klesnout až na samotný bod mrazu (opravdu výjimečně), naopak v létě mohou vystoupat až přes hranici 40 °C.

Nejteplejší část celého roku je pak z tohoto pohledu přelom července a srpna, kdy se zdejší průměrná teplota pohybuje okolo 28 °C. V této době je zde také z dlouhodobého hlediska nejméně srážek, takže tu déšť s téměř 100% jistotou nezažijete.

Leden: nejchladnější měsíc

Naopak tomu nejchladněji je zde, z pohledu celého roku, v měsíci lednu. Dlouhodobá průměrná teplota v tomto měsíci se pohybuje okolo 10 °C. Na přelomu jara a zimy, tzn. v měsících únoru a březnu zde také nejvíce prší.

Průměrně zde spadne přibližně 75 mm srážek / měsíc. Je však nutno dodat, že déšť vás zde může zastihnout prakticky v kteroukoliv roční dobu, s výjimkou již zmiňovaného léta. Celoroční úhrn srážek v okolí města Féz činí přibližně 600 mm.

V této oblasti je běžný slabý vítr, který vane de facto celoročně. Jeho rychlost je opravdu nízká, jeho maximum dosahuje obvykle na přelomu zimy a jara, kdy vane maximální rychlostí okolo 20 km/h. V jiném období však jeho rychlost zpravidla nepřekročí 10 km/h.

Aktuální teploty vzduchu

Nejvhodnější dobou pro návštěvu Fézu (kvůli příznivému počasí, které není ani příliš horké ani příliš chladné) je tak období od začátku dubna, až po červen. Po horkém létu pak období od konce září do konce listopadu. Oproti zimním měsícům je zde samozřejmě ale více turistů.

Je tedy pouze na vás, čemu dáte přednost. Určitě je možné podívat se sem i v letních měsících s tím, že si zaskočíte osvěžit se k moři. Středozemní moře je odsud vzdáleno cca 135 km vzdušnou čarou. Atlantský oceán pak o 15 km více.

Dlouhodobé podnebí

Počasí-Fés-v-Maroku
KZ » Maroko » Féz v Maroku » Počasí Féz (Maroko)
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *