🌅 Maroko: Mapa

Kde leží Maroko na mapě světa? Stáhněte si podrobné a přehledné mapy Maroka na jednom místě. Maroko patří mezi exotické a rozhodně poměrně vyhledávané destinace za účelem příjemné nejenom letní dovolené.

Luxusní zájezd do Maroka za 8.420 Kč ⇒

A právě tomu, že je možné zemi navštívit téměř kdykoliv, nasvědčuje i její poloha. A jak právě mapa Maroka  jasně ukazuje, nachází se tato země na severozápadě Afriky. Pokud máte rádi tuto část Afriky, můžete se také vydat na dovolenou do Senegalu.

Mapy ke staženíZápadní SaharaPohoří Atlas • Online mapa

Mapy ke staženíKde-se-nachází-Maroko-na-mapě-světa

Západní Sahara

A zatímco z jedné části tvoří tuto zemi pobřeží, z ostatních samozřejmě sousedí s dalšími státy, a to s Alžírskem. Někdy ale Maroko mapa také ukazuje, že i samotná Západní Sahara náleží k této zemi. Pokud ano, poté na jihu sousedí s Mauritánií. Pokud ne, je jižním sousedem právě a pouze ona Západní Sahara.

Pokud je však Maroko mapa prohlížena pořádně, stačí se podívat i na samotný sever země, kde se nacházejí dvě drobné španělské enklávy, a to Ceuta a Melilla. Sever země je na podobné úrovni jako Tunisko.

Charakter krajiny

Zajímavé je, že Maroko mapa nám může ukázat i poměrně zajímavou skladbu samotné krajiny. V tomto ohledu jsou v Maroku kombinovány hned tři hlavní aspekty.

V první řadě je to samotné atlantské pobřeží, které je vyhledáváno hlavně mnohými turisty. Dále však mapa Maroka ukazuje i to, že je země tvořena také samotnou největší pouští světa, a to Saharou.

Pohoří Atlas

Na závěr tvoří velkou části i obrovské pohoří Atlas, které i přes vysoké teploty má na svých vrcholcích stále dostatek sněhu. Ostatně vzhledem k výškám některých masivů, které tak dosahují více než 4 000 metrů nad mořem, se ani není čemu divit.

Letoviska a řeky

Stejně tak jako celkovou charakteristiku krajiny ale Maroko mapa ukazuje také případné vodstvo. Zemí protéká několik větších řek, které zásobují dané oblasti pitnou vodou.

Zajímavostí je rozhodně to, že řada z nich v období léta kompletně vysychá, což je dáno právě vysokými teplotami, které v něm panují.

Rabat

Mimo velkých řek ale mapa ukáže také velká města. Mezi to nejdůležitější samozřejmě patří město Rabat, které je hlavním městem celé země, a také velmi vyhledávaným místem z důvodu jeho historie.

Online mapa

Maroko mapa Saidia

Maroko mapa Agadir

Maroko mapa Marakeš

Kde leží Maroko?

Přesná poloha Maroka na mapě světa

Kde se nachází Maroko na mapě světa a kde je v rámci Afriky? Stát Maroko se nalézá na jednom z okrajů afrického světadílu, nachází se totiž na severozápadním rohu Afriky. Jeho západní pobřeží, které je přibližně třikrát delší než to západní je omýváno vodami Atlantického oceánu. Západní pobřeží se vyznačuje klidnější vodou na pobřeží díky méně bouřlivému Středozemnímu moři. Od polohy Vašeho letoviska se odvíjí i teploty vzduchu a moře.

Sousední státy MarokaKde-leží-Maroko-kde-se-nachází-na-mapě-světa

Sousední státy jsou na severu ležící Španělsko a Portugalsko na Pyrenejském poloostrovu. Dále pak Největší soused Maroka – Alžírsko, které leží na východě a za západního souseda lze pokládat Kanárské ostrovy (které patří ke Španělsku).

Za sporné území je pokládána oblast na jihu Maroka (která se svou rozlohou blíží rozloze celého Maroka), která je někdy nazývána jako Západní Sahara. Tuto oblast nelze přímo přiřadit k Maroku, ale nelze ji ani prohlásit za soběstačnou (například OSN neuznává ani v této oblasti žádnou autoritu).

Poloha města Saidia

Polohopis velkých měst lze rozdělit na města historicky bohatá a plážové destinace. K těm hlavním pro turisty populárním městům patří na Severu země ležící Saidia. Saidia leží na severovýchodě Maroka, těsně u hranic s Alžírskem. Časový posun mezi Marokem a Prahou

Poloha města Agadir

Druhým hlavním centrem turistického ruchu v Maroku je město Agadir, které leží na jihozápadním pobřeží. Ve střední části Maroka naleznete u pobřeží ležící hlavní město Rabat. Přibližně 50 km pod ním se nachází město Casablanca.

Kde jsou města Fés a Marrakesh

Historicky bohatá města ležící ve vnitrozemí jsou v Maroku dvě – Fés a Marrakeš. Fés leží na stejné úrovni jako Rabat a město Marrakeš přibližně 80 km pod ním.

pokračovat na mapu světa online

KZ » Maroko » Maroko: Mapa
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *