🌅 Délka letu Praha-Mauricius

Jak dlouho trvá let na Mauricius z Prahy? Mezi Letištěm Václava Havla Praha a mezinárodním letištěm na Mauriciu neexistuje přímé spojení! Jaké letenky na Mauricius jsou nejlevnější?

Průběh letu

Jaká je délka letu na Mauricius?

Kdy letět na Mauricius?

Kdy je nejlepší letět na exotický Mauricius. Turistická sezóna – kdy je nejkrásnější počasí – začíná v polovině září a trvá až do ledna. Právě v tomto období nabízí cestovní kanceláře největší počet pobytových zájezdů na Mauricius. Ať už se rozhodnete koupit zájezd od cestovky, nebo plánujete objednat si letenku sami a cestovat na vlastní pěst – v obou případech poletíte na jediné mezinárodní letiště sira seewusagura ramgulama v jižní části ostrova. Letiště se pyšní relativně novým a moderním terminálem.

Žádné přímé letenky z letiště v Praze neexistují a vždy tak poletíte s mezipřistáním. Vzdálenost ostrova Mauricius vzdušnou čarou z Prahy je 8890 kilometrů, tuto vzdálenost by dopravní letadlo uletělo za přibližně 10 hodin a 15 minut, takový let bohužel žádná aerolinka nenabízí.

Doba mezipřistání

Doba letu tak vždy bude záviset na poloze letiště mezipřistání a hlavně délce mezipřistání. Jedny z nejrychlejších letů z Prahy vedou přes Dubaj s leteckou společností Emirates. 6 hodin poletíte do Dubaje, 2 hodinky zde strávíte čekáním a pak už Vás čeká 6 hodin a 45 minut dlouhý let na Mauricius. Celková doba přepravy z Prahy na tento exotický ostrov je tedy 14 hodin a 45 minut!

Stejně tak můžete letět s Air France na Mauricius přes Paříž za 16 hodin a 30 minut nebo s leteckou společností Austrian Airlines dokonce jen za 14 hodin.

Přímé lety z Vídně

Právě tyto linky obvykle využívají i české cestovní kanceláře na svých zájezdech. Při zakoupení letenky mimo cestovní kanceláře můžete například pořídit přímou letenku rovnou z Vídně na Mauricius s dobou letu pouze 10 a půl hodiny. Musíte ale započítat čas a cenu za dopravu od vašeho bydliště na letiště ve Vídni. Plus například výdaje za parkování, když budete pryč.

Cena letenky

Celková cena zpáteční letenky z Prahy se v těch nejlepších termínech pohybuje mezi 17.000 Kč až 25.000 Kč.

A pozor! Letiště kam přiletíte se nachází u jihovýchodního pobřeží ostrova a do hlavního města Port Louis je to 45 kilometrů po silnici.

Délka letu na Mauricius z Prahy přes Dubaj
Délka letu na Mauricius z Prahy přes Dubaj
KZ » Mauricius » Délka letu Praha-Mauricius
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *