🌅 Cayo Ensenachos (ostrov Kuba)

Znáte letovisko Cayo Ensenachos na ostrově Kuba? Také patříte mezi cestovatele, kteří se velikým obloukem vyhýbají těm „nejprofláklejším“ letoviskům a spíše hledají útočiště na místech, o kterých nemá široká veřejnost ani tušení?

Levná dovolená u pobřeží Kuby za 16.840 Kč ⇒

Jestliže se v této charakteristice poznáváte i vy a máte v plánu navštívit tropickou Kubu, potom vám doporučím luxusní letovisko Cayo Ensenachos, kde si budete připadat, jako Robinson na svém opuštěném ostrově.

Doprava na ostrov

Půvabné letovisko Cayo Ensenachos leží na stejnojmenném ostrůvku, který najdete asi 30 kilometrů od města Yaguajay, které leží na severním pobřeží Kuby. Vzdušná vzdálenost od Havany je přibližně 330 kilometrů východním směrem.

Ač sice Cayo Ensenachos nemá vlastní letiště, dopravní spojení s hlavním ostrovem má kvalitní, a to díky tzv. Pedraplén a Cayo Santa María, což je unikátní silnice, která vede de facto uprostřed moře a spojuje zdejší ostrovy. Samotná jízda po ní je nezapomenutelným zážitkem.

Perla zdejší oblasti

Ostrov Cayo Ensenachos je zcela bez nadsázky perlou zdejší oblasti. Jedná se o člověkem téměř nedotčené místo, což chtějí místní úřady zachovat i pro budoucí generace.

Z tohoto důvodu je tak oblast celého ostrova a blízkého okolí zahrnuta do unikátní přírodní rezervace s názvem Reserva de la Biosfera Buenavista. Máte tak jedinečnou možnost spatřit zde až 60 druhů endemické flory a fauny (taková, která se jinde na světě nevyskytuje).

Nejkrásnější pláže na Kubě

Tento malý ostrůvek se může pochlubit též dvěma údajně nejkrásnějšími plážemi celé Kuby. Jejich jména jsou Playa Megano a Playa Ensenachos a můžete si na nich užívat zaslouženého odpočinku, ve stínu košatých palem.

Samozřejmostí je jemný a čistý bílý písek, společně s průzračně čistým mořem, ve kterých můžete pozorovat bohatý život bez jakéhokoliv potápěčského vybavení. Vstup do moře je velmi pozvolný, což oceníte zejména v případě cestování s dětmi.

Jediná možnost k ubytování

Aby se zabránilo nekontrolovatelnému šíření turismu, nachází se zde pouze jediný hotelový komplex, který nese jméno Iberostar Ensenachos. Tento pětihvězdičkový hotel je rozdělen do tří částí, a to pro rodiny s dětmi, část pro dospělé a luxusní část složená s přepychových vilek, které mimochodem disponují vlastní vířivkou na terase.

To vše je velice citlivě zasazeno do zdejší přírody, takže nic nepůsobí rušivým dojmem. Vaše oko pak pohladí taktéž zdejší udržované zahrady, které jsou považovány za nejkrásnější z celé oblasti!

Foto z pláže

Bílý písek na pláži ihned u hotelu Cayo Ensenachos
KZ » Ostrov Kuba » Cayo Ensenachos (ostrov Kuba)
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *