🌅 Madeira: počasí v listopadu

Jaké teploty moře a vzduchu lze očekávat při dovolené na Madeiře v listopadu? Také máte rádi cestování a objevování nových míst, daleko na jih od naší republiky, ale ubíjí vás nesnesitelná vedra, která v letních měsících panují, a která k cestování příliš nevybízí?

Anebo vám vadí všudypřítomní fotky chtiví turisté, kteří vám celkový dojem jenom kazí? Už vás napadlo odletět za neznámými krásami mimo hlavní sezónu? V tomto článku vám doporučíme listopadovou Madeiru.

Nejlevnější zájezd na ostrov Madeira za 10.480 Kč ⇒

Teploty na Madeiře

Počasí na Madeiře je v této době skutečně velice příznivé a oproti kontinentální Evropě i příjemně osvěžující. O celoroční, víceméně stálé počasí, se totiž stará Golfský proud, který danou oblastí proudí.

Rozdíly mezi nejvyššími a nejnižšími ročními teplotami tak nejsou nijak markantní – nejvyšší průměrná teplota v srpnu a v září činí 23 °C, naproti tomu listopadové teploty spadnou o pouhé 3 stupně – na stále příznivých 20°C. Není však výjimkou, že některé dny můžou teploty vystoupat až k letním 23 °C.

Déšť na ostrově Madeira

Velkým rozdílem, oproti prázdninovým měsícům, je zde v listopadu o něco vyšší srážková četnost. Díky vlhkému Golfskému proudu zde prší v průměru 12 listopadových dní, za které napadne 90 mm vody.

Pravděpodobnost, že vás tak déšť zastihne, je relativně vysoká. Nezapomeňte si tak s sebou přibalit nepromokavé oblečení nebo deštník. Jedná se o pravý opak než je počasí v červenci.

Když ovšem déšť ustane a vykoukne sluníčko, můžete se kochat nádhernou přírodou, která se jakoby probouzí. Ne nadarmo se Madeiře říká „ostrov věčného jara“. Díky srážkové oblačnosti je zde navíc také určitý pokles slunečního svitu, nicméně i tak zde sluníčko svítí v průměru 6 hodin denně.

Aktuální počasí

Díky oceánskému proudění zde samozřejmě i trochu fouká. Není to však nic závratného, obvykle zde vane vítr o rychlosti od 4 km/h až po 25 km/h. Ve výjimečných případech může překročit slabě hodnotu 30 km/h.

Pokud jste sportovně založení, určitě si můžete zařádit i v oceánu, neboť voda má osvěžujících 21-22 °C. Velmi častí jsou zde cyklisté, kteří si, oproti Evropě, užívají, velmi příjemného počasí. Zdejší krásné a nerozbité silnice pak z jízdy dělají nezapomenutelný zážitek.

Graf podnebí

Počasí listopad na Madeiře
KZ » Ostrov Madeira » Madeira: počasí » Madeira: počasí v listopadu
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *