🌅 Santa Cruz (Madeira)

V jihovýchodní části ostrova Madeira se rozkládá jedno z větších měst – Santa Cruz. Jde o pěkné a poklidně městečko, ve kterém se nachází mezinárodní letiště Aeroporto de Santa Catarina. Není divu, že je toto místo více než prázdninovým letoviskem. Městečko Santa Cruz se rozléhá přibližně 20 km od hlavního města Funchal.

Nejlevnější zájezd na ostrov Madeira za 10.480 Kč ⇒

Santa Cruz tvoří vstupní bránu na Madeiru právě díky již zmíněnému letišti, které denně přivítá stovky turistů. Podrobnosti o letišti Funchal.

Zajímavosti o letišti

Zajímavostí je zejména skutečnost, že původní přistávací dráha je prodloužena železobetonovým mostem, který se rozkládá na 180 válcových sloupech, je široké 180 m a nachází se na něm také část odstavné plochy. V současné době měří celá dráha 2 777 m a na šířku je to 45 m. Díky tomuto prodloužení zde mohou přistávat všechny typy letadel. Původní dráha byla o dost kratší, na délku měřila pouhých 1600 metrů.

Hlavní nevýhoda

Malebné místo omývané Atlantským oceánem nevyniká pouze mezinárodním letištěm, ale také překrásnou přírodou a historickými památkami. Městečku dominuje Kostel svatého Kříže, který byl postaven v první polovině roku 1533. Spolu s osadou patří mezi nejstarší památky na celém ostrově.

Historie Santa Cruz

Osada Santa Cruz byla založena na začátku kolonizace ostrova Madeira v letech 1425 a 1440. Hlavní osadníci byli tehdy Portugalci.

Letiště patří mezi ty nejnebezpečnější na světě, nicméně k haváriím zde nedochází. Létají sem i piloti společnosti Travel Service, kteří sem létají přímými lety z pražského letiště Václava Havla Praha.

Kamenitá pláž

Kamenitá pláž se slunečníkem u města Santa Cruz
KZ » Ostrov Madeira » Santa Cruz (Madeira)
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *