🌅 Marfa

Ostrov Malta je mezi turisty velice oblíbený, nicméně v českém prostředí mu cestovatelé ještě příliš na chuť nepřišli. Pokud byste tuto smutnou statistiku chtěli svým dílem napravit, ale nemáte příliš v oblibě turismem nasáklá místa, nemusíte zoufat.

Nejlevnější dovolená na Maltě za 8.680 Kč ⇒

I na Maltě totiž můžete najít letoviska, ve kterých na turisty narazíte spíše poskrovnu a užijete si zde dostatek soukromí. Jedním z takových letovisek je i Marfa!

Autentické místo

Městečko Marfa leží na samotném severu ostrova, na stejnojmenném poloostrově. Vzdálenost od mezinárodního letiště je přibližně 25 kilometrů, takže vám sem cesta nezabere více, než hodinu vašeho času. Jak již bylo řečeno, na turisty zde příliš nenarazíte.

Přesto tu několik hotelů najít můžete, mají ale spíše rodinný charakter. Jinak tu ale narazíte pouze na místní obyvatele, takže autenticita místního života zůstává zcela zachována.

Tipy na výlety

Marfa je též velice vhodná pro sportovně založené jedince. V okolí se totiž dá pořádat celá řada procházek a též cyklovýletů. V místních zátokách pak můžete narazit na mnoho místních rybářů, od kterých si můžete zakoupit čerstvě vylovené ryby, které si pak můžete vlastnoručně připravit. Jejich chuť je opravdu nezapomenutelná!

Nezapomenutelná romantika

Pokud na Marfu vyrážíte i se svou drahou polovičkou, pak buďte připraveni na to, že zde zažijete nezapomenutelné scenérie. Z místního vrchu je totiž úchvatný výhled na nedaleké ostrovy Comino a Gozo.

Místní taktéž tvrdí, že jsou odsud vidět ty nejkrásnější západy slunce, a to na celém ostrově! Zdejší pobřeží taktéž přímo vybízí k večerním procházkám, za zvuku šplouchajícího moře.

Jsou tu i památky

K objevování památek vám doporučíme zapůjčit si automobil a celý ostrov projet. Vždyť jeho rozloha je pouhých 246 km², takže ho hravě dokážete prozkoumat během 1-2 dnů. Pokud však nikam jezdit nechcete, na jednu zajímavost narazíte i v blízkosti Marfy.

Jedná se o tzv. Věž sv. Agáty, které se též přezdívá Červená věž. Stojí zde již od roku 1649 a je postavena z červených cihel, takže její majestátnost svítí do dáli. Pokud se jí rozhodnete navštívit, určitě nebudete litovat. Odměnou vám bude nezapomenutelný výhled na blízké okolí a již zmiňované ostrovy Comino a Gozo.

Ramla Bay Resort

Pokud vás tento článek zaujal, nezbývá nic jiného, než doporučit vám nějaké hezké místní ubytování. Mezi cestovateli je velice populární Ramla Bay Resort, ve kterém si užijete zaslouženého klidu.

V krásně zařízených pokojích najdete vše potřebné a příjemným bonusem je fakt, že na pláž to budete mít jen několik málo kroků.

Foto z hotelu

Hotel Ramla Bay v letovisku Marfa na Maltě
KZ » Ostrov Malta » Marfa
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *