🌅 St. Paul / Svatý Paul (Malta)

Také se již nemůžete dočkat na léto, až se svou rodinou vyrazíte za teplem ke Středozemnímu moři? My vám v tomto článku přineseme inspiraci k jedné méně tradiční destinaci – Maltu. V tomto překrásném ostrovním státě vám doporučíme úchvatné a oblíbené letovisko St. Paul, které je perlou dané oblasti!

Nejlevnější dovolená na Maltě za 8.680 Kč ⇒

Místo apoštola Pavla

Letovisko St. Paul (San Pawl il-Baħar) se nachází v severní části tohoto malebného ostrova a je jedním z nejvyhledávanějších letovisek ostrova. Ke svému názvu toto město nepřišlo jen tak. Podle badatelů je totiž právě tím místem, kde sv. Pavel při cestě do Říma ztroskotal se svou lodí.

Toto místo na vás dýchne ještě hlubší historií, neboť jeho dějiny se začaly psát již v 5. tisíciletí, před naším letopočtem! Pokračovat na informace o tom kde leží Malta.

Z vesnice na letovisko

St. Paul byl ve svých počátcích malou rybářskou vesnicí. Postupem času však jeho význam rostl, což můžete dnes spatřit na vlastní oči. Samotné město se rozkládá na území o velikosti cca 15 km² a žije tu zhruba 20 tisíc stálých obyvatel.

Při letní sezóně však jejich počet vzroste až na téměř trojnásobek! Cesta z místního letiště vám sem zabere zhruba půl hodiny, přičemž urazíte vzdálenost necelých 20 kilometrů.

Historické památky

Svou biblickou historii si St. Paul nese až do dnešních dnů. Na tomto místě totiž naleznete celou řadu památek, které se váží na prvopočátky křesťanského náboženství. Mezi ně patří například starý kostel s názvem Tal-Huggiega, starodávná kaplička San Pawl Milqi či poutní místo Ghajn Rasul, což je fontána zasvěcená nikomu jinému, než sv. Pavlovi.

Ten má v blízkosti zátoky vytesanou též svou sochu, která zde ční již od poloviny 19. století a je v nadživotní velikosti!

Odpočinek u moře

K letnímu odpočinku ale samozřejmě patří zejména lenošení na pláži, za zvuků šplouchajícího azurového moře. A nejinak tomu je i zde. Letovisko totiž leží ve stejnojmenném zálivu, přičemž centrem města prochází též překrásná promenáda, která je jako dělaná pro každodenní procházky.

Mnoho písečných pláží tu nenajdete, nicméně skalnatých vstupů do moře je tu požehnaně a musíme říci, že oproti klasickým plážím mají něco do sebe. Víte jaké počasí je ve Vallettě?

Z ubytování si vybere každý

Ubytováni můžete být v luxusních hotelech, které uspokojí i tu nejnáročnější klientelu. Mezi nejvyhlášenější hotely této oblasti patří například hotel Santana, Qawra Palace Hotel či hotelový resort Salini. Najdete tu ale i hotely pro méně náročné klienty, které překvapí poměrem cena/kvalita. Mezi nejoblíbenější můžeme zahrnout například Topaz Hotel, Hotel Porto Azzurro či San Pawl Hotel.

Promenáda a přístav

Přístav a pobřeží promenáda St. Paul na Maltě
KZ » Ostrov Malta » St. Paul / Svatý Paul (Malta)
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *