🌅 Nákupy v Polsku

Co se vyplatí koupit na nákupech v Polsku? Nákupy v Polsku jsou aktuálně razantně levnější než v ČR. Důvodem jsou nízké ceny potravin, oblečení, cigaret, benzínu atd. Kam na nákupy v Polsku?

Kam a kde nakupovat?

Doporučit mohu zejména tři místa: prodejny potravin blízko českých hranic řetězce Biedronka, dále pak i pro nás známý řetězec Kaufland a v neposlední řadě také polské tržnice často přímo na polsko-českých hranicích.

Velmi častým cílem levných nákupů v Polsku je pro naše obyvatele také polské benzinová stanice, kde si natankují často o dost levnější benzín či naftu.

Co se vyplatí koupit?

Spíše naopak – v polských obchodech nenajdete příliš mnoho položek, které by se koupit nevyplatili. Samozřejmě se Vám může stát, že některé produkty budou stát podobnou částku jako u nás v ČR. Nicméně prakticky všechny potraviny, oblečení nebo například cigarety jsou levnější v Polsku než u nás v republice.

Pozor! Nezapomeňte na určitá omezení jako například limity u dovozu benzínu!

Levně se dá v Polsku také koupit maso, máslo (ač nižší kvality), sýry a obecně mléčné výrobky… dále pak džusy, ovoce, zelenina, cukr, kečup, omáčky atd.

Otevírací doba v neděli

Neděle je v Polsku hlavním dnem, kdy mají obchody zavřeno. Zákaz nedělních prodejů platí pro většinu všech obchodů i trhů s některými výjimkami. Otevřeno mohou mít polské malé obchody (kde obvykle prodává samotný majitel): cukrárny, čerpací stanice, vybrané trhy nebo například prodeje květin. Často nejsou možné nákupy v Polsku ani v úterý, například Biedronka má v úterý zavřeno.

Ceny potravin, oblečení atd.

Pokud se chcete před návštěvou polských obchodů natěšit a hledáte představu o cenách, můžete se podívat na detailní tabulku polských výrobků včetně převodu na české koruny. Doporučuji také přehledné video o nákupech potravin v polském obchodě Biedronka a Kauflandu.

Časté dotazy

Kam se aktuálně vyplatí vydat za nákupy v Polsku?

Nejlevnější ceny potravin mají blízko hranic v Polsku obchody Biedronka. Detailnější výpis zajímavých míst, kde si levně nakoupit polské zboží najdete zde.

Co se vyplatí koupit v Polsku? Oblečení nebo potraviny?

Zkušenosti a diskuze o tom co se v Polsku vyplatí koupit najdete zde. Detailní porovnání zda nakupovat oblečení, potraviny nebo navštívit pouze polské trhy se dočtete viz výše.

Jak se liší ceny u nákupu v Polsku a Česku
KZ » Polsko » Nákupy v Polsku
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Otázky a odpovědi

  • Jindřiška 13. 1. 2024, 12:15

    Ráda bych se dzvěděla adresu polské tržnice ve Zgorzelci-PL

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *