🌅 Termální lázně Polsko

Jaké termální lázně v Polsku jsou nejlepší a nejlépe hodnocené? Mapa polských termálních lázní nejblíže u hranic (Kudowa Zdrój, Jelenia Góra, Zakopané) včetně ceníků a otevírací doby najdete zde.

Nejlepší zábavní parky v Polsku: Výpis ZDE ➤

Do Polska už Češi dávno nejezdí jen na nákupy. Je to rozlehlá země s krásnou přírodou i místy, z nichž dýchá historie. V poslední době je čím dál tím populárnější ještě z jednoho důvodu: naši severní sousedé mají totiž i úžasné termální lázně. Pojďme rovnou k seznamu těch nejbližších:

Termální lázně Cieplickie

Jelení Hora (Jelenia Góra), kde se lázně nacházejí, jsou jen kousíček od česko-polských hranic. Už samotné město, obklopené horami, je skutečně malebné. Stojí za návštěvu už samo o sobě – a co teprve, když turistiku spojíte s odpočinkem v místních lázních!

Termální lázně Cieplickie se pyšní vnitřními i venkovními bazény. Nechybí tobogán, dva vnitřní termální bazény a jeden vnitřní, plavecký bazén i brouzdaliště pro děti, sauny, vířivky, sněžná jeskyně… A samozřejmostí jsou také další lázeňské služby a vybavení.

Aquapark Tropikana

Vodní park leží u obce Wisla jen tři kilometry od českých hranic. Celý park je propojený s obrovským hotelovým komplexem. Dominantou je velký venkovní bazén, ale najdete tu i divokou řeku, bazén s umělými vlnami, prolézačky, skluzavky a brouzdaliště. Osm vířivek o teplotě až 37 stupňů nabízí různé příměsi: bahenní, minerální nebo aromatické. Využít můžete i parní nebo suchou saunu, ledovou a solnou jeskyni.

První hodina a půl stojí 30 PLN. Za každou další připlatíte 5 PLN. Slevy se vztahují na děti do dvanácti let – platí polovinu ceny. První hodinu a půl tedy mají za 15 PLN. Ovšem pozor, další půlhodiny už zlevněné nejsou a platí se za ně klasicky 5 PLN. Děti do čtyř let mají vstup zdarma. Zdarma do aquaparku mohou také hosté přilehlého hotelu.

Terma Bania

O kousek dál, asi 90 kilometrů vzdušnou čarou od česko-polských hranic, leží ráj pro všechny hravé děti a dospělé. Celý komplex je prošpikovaný úžasnými atrakcemi a celkově je výborně zasazený do překrásné přírody – střecha hlavní budovy je zatravněná a lehce zvlněná, takže připomíná umělý kopec, který splývá s kopci okolními.

Najdeme tu dvě zóny: zónu protkanou nejrůznějšími prvky od tobogánů přes vodní děla, vodopády a gejzíry až po divokou řeku. K oddychu slouží druhá část lázní, kde vás potěší krásné výhledy, termální bazény, vířivky, finská, ruská nebo horská a parní sauna, solné jeskyně a bazén. Vychutnat si můžete také spoustu lázeňských procedur.

Kudowa Zdrój termály

Víceméně na hranicích s ČR leží lázeňské město Kudowa Zdrój. Narozdíl od výše uvedených míst jde o lázeňské město v tom tradičním slova smyslu. Městečko má jen něco málo přes devět tisíc obyvatel. Pyšní se velkým lázeňským parkem s rybníkem, kolonádami, altány a dětskými hřišti.

Okolí přímo vybízí k turistice: je tu kostnice známá jako Kaple lebek nebo proslulé Bludné skály.

Termály Gorący Potok

Tyto lázně nejsou sice co by kamenem dohodil, leží asi 20 kilometrů od slovenských a 85 kilometrů od nejbližších českých hranic, ale zato jsou jedny z nejkrásnějsích, a to nejen v Polsku. Lázně se pyšní těsným sepjetím s přírodou. Členité bazény jsou obklopené sruby z přírodního dřeva, stejně tak mostky a altány. Některé atrakce s přírodou téměř splývají. Nechybí tobogány, velký dětský hrad, lanová dráha, lezecká stěna nebo nafukovací ráj. Uvolnit se můžete v bahenních lázních nebo v saunách. A díky příjemně teplé termální vodě je úplně jedno, jestli se venku koupete ve třiceti stupních nad nulou nebo dvaceti pod nulou.

Termální voda je tu bohatá na železo, síru, mangan, měď, draslík a sodík. Jezdí sem rodiny s dětmi, ale i sami dospělí, kteří si chtějí odpočinout.

Ceníky termálních lázní

Název lázníVzdálenost od hraniceCeníkDoba vstupu
Termální lázně Goracy Potok85 km od českých hranic35 PLN (190 Kč)1,5 hodiny
Termální lázně Chocholowskie90 km od českých hranic75 PLN (360 Kč)3 hodiny
Termální lázně Tropikana Wisla3 km od českých hranicceník zde
Termální lázně Cieplickie10 km od českých hranic76 PLN (395 Kč)celý den
Termální lázně Bialka Tatrzanská90 km od českých hranic59 PLN (305 Kč)dopoledne
Termální lázně Szaflary85 km od českých hranic60 PLN (380 Kč)celý den
Thermální lázně Bukowina90 km od českých hranic79 PLN (410 Kč)3,5 jhodiny
Lázně Meander a Ski Resort80 km od českých hranic89 PLN (490 Kč)celý den

Jak můžete vidět na ceníku výše – ceny všech termálních lázní jsou +/- stejné. Dávejte si pozor na vzdálenost od hranic neboť jde vždy o vzdušnou čáru a tedy doprava autem může být velmi odlišná v závislosti na zvolené silnici.

Mapa termálů u hranic

Mapa polských termálních lázní blízko českých hranic

Dotazy o termálních lázních

Které termály v Polsku jsou nejlepší?

Nejlepší termální lázně na polské straně hranic, které jsou velmi oblíbené mezi českými návštěvníky kralují termály Wisla Tropikana aquapark. Další seznam všech výborných termálů najdete v textu viz výše.

Kde najít mapu termálních lázní (Polsko) blízko českých hranic?

Pro nejlepší představu o tom, kde leží konkrétní termální lázně můžete využít online mapu termálních lázní v Polsku viz tato sekce.

KZ » Polsko » Termální lázně Polsko
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Otázky a odpovědi

 • Alena Polaskova 13. 1. 2024, 12:15

  dobry den ,chci se zeptat jestli je nekde u termalniho koupaliste autokemp pro karavany dekuji za odpoved

 • Hrdina Václav 13. 1. 2024, 12:15

  Měl bych zájem na týden do termálních lázní s ubytováním a stravou na konci května

  • Iveta 13. 1. 2024, 12:15

   Dobrý den, objevil jste něco? Také bychom rádi hotel v termálních lázních s jídlem . Děkuji za zprávu

 • Ondráčková Vera 13. 1. 2024, 12:15

  Dobr,y den měla bych 6ajem o ubytování v resortu s termálními lázněmi v Zakopaném plus polopenzí dekuji

 • Václav Hrdiina 13. 1. 2024, 12:15

  Měl bych zájem na týden do termálních lázní Cieplice pro dvě osoby s polopenzí děkuji. HrdinaVáclav

 • Vaclav 13. 1. 2024, 12:15

  Sháníme termály v Polsku s autokempem. Předem děkuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *