🌅 Alonissos (Řecko)

Zapamatovat si jména všech řeckých ostrovů by zvládla pravděpodobně jen hrstka lidí. Vždyť v celém Řecku se jich nachází více než 3 tisíce, z nichž jen přibližně 170 je trvale obydleno. My vám v tomto článku přinášíme pohled na jeden z nich, a to na malebný ostrůvek s názvem Alonissos.

Aktivní dovolená

Ostrov Alonissos se nachází v souostroví Severní Sporady, v Egejském moři. Pokud vám toto stále nic neříká, napovíme vám – populární ostrov Skiathos. Ten se totiž od našeho ostrova Alonissos nachází přibližně 30 km západně, přičemž mezi touto trasou leží ještě méně známý ostrov Skopelos.

Alonissos se rozléhá na ploše o rozloze 65 km², přičemž zde žije přibližně 3 tisíce stálých obyvatel. Díky menšímu turistickému ruchu je velice vyhledávám těmi, kdo touží po krásné a ničím nerušené dovolené.

Doprava na ostrov

Na ostrově bohužel nenajdete žádné mezinárodní letiště. Pro cestovatele toužící po ničím nerušené dovolené, je tento fakt ovšem drobným detailem.

Nejsnáze se totiž na Alonissos dopravíte skrze mezinárodní letiště na Skiathosu, odkud budete muset absolvovat ještě hodinu a půl dlouhou plavbu lodí, do místního přístavu Patitiri.

Národní park

Příroda na ostrově Alonissos je vskutku úchvatná. A není divu. Celý tento ostrov i jeho přilehlé okolí totiž patří do stejnojmenného Národního mořského parku, který je v současnosti dokonce největším v celé Evropě! Celá jeho plocha (včetně mořského území) zaujímá neuvěřitelnou plochu 2 260 km².

Kromě bujné vegetace, která tu je všudypřítomná, se můžete setkat též s mnohými zástupci fauny – zmíníme například ohrožené mořské středomořské tuleně, delfíny, velryby, ale též ptáky, jakými jsou orel jestřábí či kormorán velký.

Poloha ostrova

Sporady a poloha ostrova Alonissos
Sporady a poloha ostrova Alonissos

Pláž

Jak již bylo řečeno, ostrov je ideální destinací pro ty, kteří neholdují masovému turismu. Vždyť ostrov samotný navštěvují hlavně sami Řekové. Máte tak jedinečnou možnost zažít tu pravou a nefalšovanou řeckou pohodu. Na celém ostrově se nachází celá řada menších či větších pláží, z nichž některé jsou tak dobře ukryté, že máte obrovskou šanci, že na nich budete relaxovat pouze vy!

Nudit se tu nebudete

Návštěvníci toužící po objevování zajímavých míst tu taktéž nepřijdou zkrátka. Přestože na ostrově nenajdete žádné světoznámé památky, míst k objevování je tu spousta. Za návštěvu určitě stojí velice populární Modrá jeskyně, kam se dopravíte lodí.

V místních přístavních městech tu pak můžete zažít nezapomenutelnou atmosféru horkého středomoří. Pokud Alonissos navštívíte v červenci, můžete být svědky tzv. Noci rybářů, při které místní oslavují v podstatě celý den, až do dalších ranních hodin. Oslavuje se samozřejmě výtečným jídlem a pitím a taktéž dobrou hudbou a tancem!

Foto zátoky

Zátoka u ostrova Alonissos
KZ » Řecko » Alonissos (Řecko)
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *