🌅 Počasí ostrov Evia (Řecké ostrovy)

Řecký ostrov Evia je druhým největším ostrovem v Egejském moři a na mapě jej naleznete mezi pevninou a souostrovím Sporady. Pokud ho budete chtít procestovat autem, ujedete z jednoho konce na druhý asi 175 km. Tento ostrov je ideální i pro odpočinek na jedné z písečných pláží a ošizeni nebudou ani milovníci historie.

Turistika a odpočinek

Na ostrově žije 217 000 obyvatel, kteří jsou pohostinní a turistů si považují. Pokud Vám ostrov bude „malý“, můžete podniknout výlet na pevninu, s kterou je ostrov spjatý mosty nebo trajektovou dopravou. Na Evii si přijdou na své i turisté a vyznavači pěších procházek. O něco menší a turisticky ještě méně známý je ostrov Kefalonie.

Poznávat mohou malebné vesničky a hornatou krajinu s nejvyšším vrcholem Dirfys, který má 1 750 metrů. Po výletu se mohou odpočinout v některých termálních lázních s bahenními koupelemi, střiky a různými vodními procedurami. Jaká jsou specifika podnebí v pevninské části Řecka?

Proč na Evii

Turisticky významné je letovisko Pefki a hlavní město Chalkida. Pefki je hojně pokryto borovicovými stromy, jež zajišťují příjemný stín ve slunečných dnech.

Když přejdete širokou promenádu, ocitnete se na dlouhé pláži s veškerým plážovým servisem. Letovisko Pefki žije i po setmění. Posedět můžete v tavernách, restauracích nebo barech a ráno se můžete vydat do přístavu na každodenní trh.

Aktuální počasí

Hlavní město ostrova

Hlavní město Chalkida je moderním místem, kde se odráží historie ostrova. Řecké tradice Vám představí Muzeum lidových tradic a dějiny přiblíží Archeologické muzeum, kde stojí za vidění ruiny amfiteátru a pozůstatky římského osídlení.

Najíst se můžete v tavernách, projít se po starém městě a pobavit se v barech a diskotékách. Suvenýry zakoupíte ve všudypřítomných obchůdcích. Z města pravidelně odplouvají trajekty na pevninu a Vy tak můžete navštívit nedaleké Athény.

Stálé středomořské počasí

Ostrov je pokryt zelení a v horách jsou k vidění potůčky, které ani v horkém letním období nevysychají. Zimy jsou mírné, v nižších polohách bez sněhu a mrazu, ve vyšších s občasným sněžením.

Letní sezóna začíná od května a končí v říjnu. Teploty se v tomto období pohybují od 25 °C do 35 °C. Od půlky června ochlazuje vzduch vítr meltemi, a tak je pobyt na pláži snesitelný. Ostrov Kréta je nejpopulárnějším řeckým ostrovem.

Graf

Předpověď podnebí v průběhu roku ostrova Evia
KZ » Řecko » Evia (Řecké ostrovy) » Počasí ostrov Evia (Řecké ostrovy)
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *