🌅 Gouves na Krétě

Kolem hlavního město Kréty Heraklionu se nachází výrazný počet turisticky oblíbených letovisek. Jedním z nich je také Gouves, a proto stojí za to se s ním blíže seznámit.

Poloha města

Gouves leží na severním pobřeží Kréty v blízkosti zmiňovaného Heraklionu. Toto středisko v minulosti proslulo pro umístění americké radarové základny na místní hoře, která dodnes nese jméno „uši Mickey Mouse“. Je možné k lokalitě vojenské základny dojít, nicméně vzhledem k tomu, že se stavěla za účelem utajení, rozhodně nejde o snadnou cestu.

V Gouves nehledejte davy lidí jako ve velkoměstě. Nacházíte se v menší vesnici, která žije především z příjmů, které poskytuje cestovní ruch. Na základě toho řečtí živnostníci založili skromnější hospody, kde je velice příjemné posedět a seznámit se tak s životem místních. Poměrně dobré recenze sbírá tamní víno. Pokud chcete vyzkoušet něco nového, určitě budete mile obslouženi.

Písečné pláže

Za návštěvu také stojí taverny či pláž, po níž si můžete udělat příjemnou procházku. Vstup do moře je opravdu pozvolný, takže při dodržování pravidel bezpečnosti se nemusí obávat ani příliš nezkušení plavci. Pojedete-li sem s malými dětmi, zajisté uvítají, že pláž je písčitá a mohou na ní strávit příjemné chvilky mezi koupáním.

Pronájem slunečníku 

Na pláži jsou k dispozici lehátka a slunečníky, takže nemusíte být na přímém slunci ve chvíli, kdy si chcete odpočinout. Také se tu hrají různé hry, zejména míčové. Nad dodržováním pravidel bedlivě bdí plavčík, který také pozoruje možnosti koupání a vyvěšuje zelenou (nebo červenou) vlajku s ohledem na aktuální stav moře (viz teplota moře).

Budete-li zde v noci, nezapomínejte, že Řekové rozhodně nepůjdou brzo večer spát. Jejich život se naplno otevírá právě až v pozdějších hodinách, kdy posedávají venku se svými přáteli a baví se svými příběhy. Tento kulturní aspekt tvoří důležitou součást tamní společnosti, a tak tvoří ideální možnost, jak Gouves poznat.

Zajímavá místa

Jestliže se rozhodnete nezůstat pouze v Gouves, máte v okolí další příležitosti. Poměrně dost středisek se nachází v bezprostřední blízkosti, a tak řadu z nich můžete navštívit dokonce pěšky. Analipsi či Anno Gouves skutečně leží velmi blízko, tudíž využijte možnosti navštívit tyto hezké vesničky poblíž. Zejména pokud jste příznivci pěší turistiky.

Sousedem je známé středisko Hersonissos, které patří k nejnavštěvovanějším místům na celé Krétě. Všechna zdejší střediska vznikla za účelem turistického ruchu, Gouves tudíž leží v bezprostřední blízkosti s Hani Kokkini, Analipsi i Anissaras. Rozhodně se ale nemusíte obávat, že by se vám v Gouves nelíbilo a museli byste lokalitu měnit.

Foto pobřeží

Pobřeží u letoviska Gouves na Krétě
KZ » Řecko » Kréta » Gouves na Krétě
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *