🌅 Hersonissos na Krétě

Toto letovisko je rovněž známo pod označením Chersonissos a nabízí turistům bohaté využití volného času. Co do věku patří mezi nejstarší na ostrově a kulturní život je zde velice bohatý.

Základní informace

Jedná se o přístavní oblast severní části ostrova Kréty a tomu je přizpůsobena místní ekonomika. Nedaleko se také nachází Heraklion, tedy hlavní město Kréty sloužící jako důležitý přístav.

Podíváme-li se do historie, zjistíme, že Hersonissos původně sloužil Římanům, kteří o něj stáli díky jeho výhodné poloze. Pokud starověké dějiny patří mezi vaše záliby, určitě uvítáte pohled na zříceniny dávných římských staveb, jež se zde nacházely.

Místní předpokládají návštěvy davy turistů, a tak každoročně nabízejí své výrobky, suvenýry si můžete zakoupit mimo jiné v řadě obchodů s bižuterií. Navštívit ale také lze tamní kavárny, v nichž se místní scházejí, aby probírali své radosti i strasti.

Vodní parky Hersonissos

Zejména rodiny s dětmi uvítají dobré podmínky pro koupání. Jde jednak o pláž přímo, ale také o tři zábavní vodní parky. První z nich, Star Beach Water Park, sice láká na bezplatný vstup, ale o to více nepohodlná je pro návštěvníky nutnost platit zvlášť za každou atrakci, peněženku musíte vytáhnout i kvůli lehátkům.

Druhý nese jméno Aqua Splash Water Park a oproti předchozí nabídce zde platíte denní (případně polodenní) vstupné. Je vychvalován nejenom pro vyžití ve vodě, ale i pro další příležitosti, a to zejména sportovní. Lidé si oblíbili zejména zdejší golfové hřiště. Mimo to se ale návštěvníci kochají krásně upravovaným prostředím, hlavně udržovaným trávníkem a vysázenými rostlinami.

Poslední v pořadí je Anapolis. Vstup je placen celodenně a můžete vyzkoušet zajímavé skluzavky a sjet si je na nafukovacím kruhu. Poloha Anapolis je několik kilometrů od moře, což vás ale mrzet nemusí, jelikož příležitostí je zde až dost.

Zajímavá místa 

Ti, co mají oblíbené výlety do přírody, si zde přijdou na své. Častým návštěvám se těší pohoří Selena Oros, které se nachází zhruba 5 km daleko. Odtud je zhruba stejně daleko ještě náhorní plošina Lasithi. Všechna zajímavá místa v Hersonissos jsou však poměrně dost frekventovaná, a tak neočekávejte klidnou vycházku, jelikož určitě potkáte spoustu lidí.

Jak se zde dopravovat?

Pro dopravu využívejte především autobusy, které jsou podstatnou složkou přepravy v oblasti. Ovšem pamatujte na to, že v krétských autobusech je zakázáno pít, jíst a kouřit.

Za zmínku stojí nespočet drobných obchůdků, kde naleznete výrobky všeho druhu, krétské restaurace a bary i rušný život v noci. Kréťané rozhodně nechodí spát se setměním, a tak si večer zajděte na procházku a poznejte místní život.

Mapa online

Foto pláže

Hersonissos pláž na Krétě
KZ » Řecko » Kréta » Hersonissos na Krétě
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *