🌅 Kokkini Hani na Krétě

Chystáte se na Krétu a nyní vybíráte vhodné letovisku? Představím vám Kokkini Hani, což je opravdu krásné prázdninové letovisko, jež bývalo poklidnou rybářskou vesničkou. V současné době sem přijíždí turisté na svou dovolenou. 

Středisko láká především velmi dobrou polohou, neboť se nachází asi 10 km od hlavního města Heraklionu. Je však třeba počítat s tím, že nad oblastí přistávají letadla, protože v Heraklionu je mezinárodní letiště.

Základní informace

Na své si přijdou především ti, kteří vyhledávají akční dovolenou plnou různých sportovních aktivit i nočního života. Kokkini Hani se rozkládá na severním pobřeží ostrova. Lze dokonce říci, že se jedná o jakési předměstí hlavního města. Díky tomu se sem snadno a rychle dostanete z letiště a také si můžete během svého pobytu prohlédnout památky v Heraklionu.

Kokkini Hani spadá do rozsáhlého pásu rekreačních středisek, jakými jsou například Anissaras, Gournes a mnoho dalších, které se vyznačují řadou taveren, obchodů i nočních barů. Hudba zde zní až do ranních hodin, takže milovníci nočního života si zde opravdu užijí.

Waterpark

Pokud sem vyrazíte s rodinou a malými dětmi, pak jistě zavítejte do velkého vodního parku StraBeach WaterPark, který se od letoviska nachází ve vzdálenosti asi 11 km.

Nedílnou součástí střediska je také udržovaná písečná pláž, která je vhodná i pro malé děti, protože vstup do moře je pozvolný. Můžete si zde zahrát volejbal nebo si vyzkoušet různé motorové i nemotorové sporty.

Historie a zajímavá místa

Skvělá poloha střediska vám umožní poznávání historických památek a přírody na Krétě. Na výlet se můžete vydat například na náhorní plošinu Lasithi, která se nachází asi 28 km odtud. Snadno se také dostanete do hlavního města Heraklionu, kde stojí za pozornost především výrazné archeologické muzeum Knóssos.

Navštívit byste měli také překrásné městečko Agios Nikolaos a mnoho dalších míst, které Kréta nabízí. Stojí za to půjčit si vůz nebo motorku a cestovat na vlastní pěst.

Vzdálenost od Heraklionu

Dalším tipem na výlet je propast Midia, která se nachází asi 10 km od Heraklionu. Do této propasti vedu hned dvě cesty. První cesta je přímo z Heraklionu směrem na Agios Nikolaos. Lodí se můžete dostat na ostrov Santorini, který je vzdálený asi 100 km. Možností je opravdu mnoho.

Pokud si tedy zvolíte letovisko Kokkini Hani, nudit se zde rozhodně nebudete. Do Heraklionu se navíc snadno dostanete běžnou autobusovou linkou, nebo taxíkem.

Mapa

Pobřeží a pláž

Písečná pláž a pobřeží Kokkini Hani na Krétě
KZ » Řecko » Kréta » Kokkini Hani na Krétě
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *